Sedm způsobů, jak svůj život vylepšit během jediné vteřiny

7-zpusobu

Jedna vteřina. Přesně tolik je potřeba, abyste se cítili lépe a vnesli do svého života o něco více radosti.

Nevěříte? Zkuste jen jeden krok z těch, které dále popisujeme, a přesvědčte se sami.

  1. Usmějte se

Ten nejjednodušší způsob, aby byl život šťastnější. Mnozí to nejspíš nevědí, nebo vědět nechtějí a mají stále jen zachmuřené tváře.

Vymkněte se z toho podmračeného davu. Jeden úsměv způsobí, že se budete okamžitě cítit lépe. A navíc to může být nakažlivé…

  1. Hluboký nádech

Jedna z nejlepších metod snížení stresu a navrácení životní rovnováhy. Zabere vám to pouhou vteřinu. Dopřejte si každý den krátkou přestávku, kdy se soustředíte výhradně jen na svůj dech. Pocítíte zklidnění a pokles napětí.

  1. Vypněte telefon

Žijeme mezi lidmi doslova visícími na smartphonech, počítačích, tabletech, televizorech a jiných technických zařízeních. Jedna věc je využívat tyto věci jako užitečný nástroj a pomůcku, něco docela jiného je podlehnout jejich kontrole. Vypněte všechny své aparáty (možná to ani vteřinu nezabere) a zůstaňte sami se sebou. Budete překvapeni, co všechno náhle uvidíte a uslyšíte.

  1. Rozhlédněte se kolem

Život utíká tak strašně rychle, že často zkrátka nestíháme zachytit právě ten okamžik, který ho dělá tak krásným. Stačí jen pár vteřin, jen dojít k oknu, pohlédnout na barvy uvadajícího podzimu nebo přicházejícího jara, zvednout hlavu a zadívat se do hlubokého nebe. Pozorovat východ a západ slunce někde venku. Rozhlédnout se kolem a poděkovat za všechno, co nás v životě obklopuje. Budete se cítit šťastnější během malé chviličky.

  1. Doušek vody s požitkem

Dávno už není novinkou, jak příznivě působí voda na lidský organismus. Snažte se mít s sebou láhev vody, ať jdete kamkoli. A pijte co nejčastěji. Obnovíte rovnováhu tekutin v těle, ovlivníte kladně svou váhu, podpoříte ledviny a pročistíte pleť. Nehledě na to vše je voda navíc opravdu dobrá!

  1. Poděkujte

Šťastní lidé mají něco společného: jsou vděčni za vše, co v životě mají. Abyste si pustili do života víc štěstí, říkejte častěji to prosté slovo: „Děkuji“. Trvá to zlomek vteřiny a potěšíte nejen sebe, ale i lidi kolem.

  1. Protáhněte se

Nejjednodušší způsob, jak se hned cítit lépe. Starejte se o své tělo, věnujte několik vteřin pořádnému protažení a propnutí svalů. Při jednotvárném sezení za počítačem i krátké protažení přináší velký užitek.

Moudří lidé říkávají, že tisícimílová cesta začíná prvním krokem. Je jisté, že za vteřinu či pár všechny problémy nezmizí, ale nezapomínejme, že den má vteřin 86 400. Záleží i na nás, kolik z nich prožijeme šťastně.

=========
Jak znovu mít život pod kontrolou a být šťastný
14 pravidel pro radost a štěstí