Proč jsou děti nemocné?


Řeč těla novorozenců

Když v rodině vládne pohoda a maminka je naplněna energií, dítě méně pláče, je méně nemocné a víc se usmívá. Dojde-li však mezi rodiči ke konfliktu a žena je zničená, dokáže dítě bleskově reagovat. Zvedne se mu teplota nebo ho rozbolí bříško.

V prvním roce života je vaše dítě indikátorem vztahů uvnitř rodiny i vašeho vztahu k sobě samé. Pokud je často nemocné, je to důvod k hlubšímu zamyšlení. I bez hlasitých výčitek a křiku mohou působit staré křivdy a nevyřešené otázky.

Chcete mít méně starostí se zdravím svého maličkého? Zapracujte na rodinné atmosféře a nalaďte své kanály spojení se ženskou energií. Učte se odpouštět, hledejte cestu ke sblížení s manželem, matkou nebo otcem. Čím méně negativních emocí, tím pevnější je spánek a silnější imunita.

Dětské programy nemocí

Dítě trochu povyroste a učí se různým programům. Buď je pochytí přímo od někoho z blízkých, nebo cestou vzájemného vztahu.

Nemoci dětí mezi druhým a šestým rokem tak mohou vznikat a vyvíjet se také takto:

1. Dítěti se běžně nedostává dost lásky. Náhodně se nastydne. Rodiče ho okamžitě zahrnou péčí, kupují mu dobroty a hračky, čtou mu na dobrou noc pohádky, na což normálně často zapomínají. Dítě dojde k názoru, že „Maminka s tatínkem o mě stojí, když jsem nemocný“. A začne velmi často přivolávat lásku cestou chřipek a nastuzení.

2. Rodiče jsou neúměrně úzkostliví pokud jde o zdraví dítěte a každá jeho nemoc je pro ně doslova ranou. Stává se, že matka v rozčilení a strachu hubuje: „Už zase jsi nemocný! Potolikáté!“ Co dítěti zbývá? Odsunout pocity vlastního těla co nejdál a zbavit se citlivosti. Třeba se tak nemoc už neobjeví a maminka nebude hubovat.

3. Hyperpéče. Před ustavičnou dusivou kontrolou se dítě utíká do nemoci; v těchto případech to často bývá astma. Dítě tak získává šanci si odpočinout, poležet si v tichu a vnímat správnou míru péče, která je nedusí.

Maminko, léči mě láskou

Prostřednictvím svého těla nás děti učí milovat. Jistě že ne každá dětská nemoc spadá do oblasti psychosomatiky. Rýma se může objevit čistě proto, že klimatizace byla nastavena na příliš nízkou teplotu. Neštovice si přinese ze školky.

Jestliže však jedno nastuzení střídá druhé, dítě má příliš často bronchitidu nebo vznikají i vážnější zdravotní problémy, rozsviťte po celém domě žárovičky lásky. Naplňte se láskou a předávejte ji kapku po kapce celé rodině.

Neduste dítě svou péčí, neomezujte se na povinný polibek a suchou pochvalu, projevujte mu skutečnou a vřelou něhu a pozornost, věnujte mu čas a dopřejte mu volnost. Netvařte se, že je vše v pořádku, ale řešte vnitřní konflikty a buďte v pohodě doopravdy.

Mluvte se svým malým potomkem v pozitivním duchu. Když onemocní, neděste ho možnými následky nezapnuté bundy. Raději mu vyprávějte zábavný příběh o tom, jak hrdinu zahnala nemoc do postele, ale on ji nakonec porazil a vstal docela zdráv a veselý.

=========
Unikátní metoda doktora Drapkina «Beru si a zahazuju tvou nemoc»
Když děti pláčou a my o tom nevíme …0