Příběh o rodinném porozumění

rodinne

Muž se ženou spolu žili celých třicet let. V den třicátého výročí společného života žena  ráno pekla velikou žemli. Dělala to každé ráno, byla to už tradice.

U snídaně ji rozřízla, namazala obě části máslem  a jako obvykle už už podávala manželovi horní část – ale na půli cesty se její ruka zastavila.

Pomyslela si: „Když máme to třicáté výročí, snad můžu konečně sama sníst tu vypečenou půlku žemličky. Mám na ni chuť třicet let. Konec konců, byla jsem vzorná manželka, vychovala jsem skvělé syny, hospodařila jsem dobře, kolik jen sil a zdraví jsem naší rodině obětovala!“

A jak se rozhodla, podala manželovi spodní půlku žemle. Až se jí ruka třásla – přece jenom, porušení třicetileté tradice!

Ale její muž si od ní svou půlku vzal s radostným zvoláním: „Jaký dáreček jsi mi to dala, drahoušku! Třicet let jsem nejedl tu spodní půlku žemle a mám ji tak rád! Ale vždycky jsem si říkal, že ta lepší půlka po právu náleží tobě!“

Poučení: je velmi důležité nejen poslouchat a slyšet, ale také se srozumitelně podělit   o svůj názor se svými nejbližšími.

=========
9 důvodů, pro které mají muži rádi ženy přes 40
Seznam, který zachránil mé manželství
Láska a Zamilovanost… v čem je rozdíl?