Podivuhodný příběh jednoho bezdomovce

raimundo

Celých třicet pět let žil doslova na smetišti života. Celých třicet pět let strávil tento dnes už postarší muž pod svým improvizovaným přístřeškem a psal…

Dokumentární příběh „The Conditioned“ vypráví příběh brazilského bezdomovce Raimunda Arrudy Sobrinha. Měl své stálé místo na jedné z ulic v Sao Paulu. V každou denní dobu jste ho mohli vidět, jak tu sedí, v ruce tužku a píše. Snil o tom, ž jednoho dne se jeho příběhy, jeho básně, jeho myšlenky dočkají vytištění. Že si je přečte někdo další. Kdokoli.

Někdy v roce 2011 oslovila Raimunda mladá žena, která si bezdomovce s tužkou v ruce všimla. Viděla, že ustavičně píše. Zaujalo ji to. Tak se Raimundo seznámil se Shallou Monteiro. Jednoho dne jí dal jednu ze svých básní.

Jeho výtvor na ni opravdu zapůsobil. Založila na Facebooku stránku, kde jeho práce zveřejnila. Co následovalo, nepředpokládala ani ona, ani Raimundo. Doslova záplava nadšení a podpory se snesla na Raimundovu hlavu. Místní obyvatelé ho začali vyhledávat, nosili mu dárky, vyslovovali uznání. Jeho stránka na Facebooku má dnes kolem statisíce návštěvníků.

To však nebylo všechno. Skutečný zázrak přišel potom. Prostřednictvím sítě našel Raimunda jeho bratr, který o něm desítky let neměl žádné zprávy.Vzal si ho k sobě. Když se Raimundo zbavil svých dlouhých vlasů a vousů, ukázala se tvář usměvavého staršího muže.

Dnes má Raimundo domov i rodinu. Je v kontaktu se stovkami ctitelů svých prací. A připravuje jejich vydání.

=========
Dobro se vrací. Příběh ze života.