Když miluješ

kdyz-milujes

Lidé se zamilovávají různě. Někdo do toho skočí po hlavě, jiný s jistou ostražitostí. V každém případě je mnohem snazší se zamilovat, než přijmout fakt, že jste opravdu zamilováni.

Když se takového zamilovaného zeptáte, jak si vůbec uvědomil svůj cit, bude odpověď znít zhruba takhle: „No, prostě to cítíš a dost“.

Příliš často lásku hodnotíme na základě životní zkušenosti. Ale i když si třeba myslíte, že předchozí vztahy byly lepší než cokoli, co se vám kdy přihodilo, nežijte minulostí. Idealizací staré lásky jenom odradíte novou.

Častokrát jsem byl svědkem, jak se mí přátelé odmítali vůbec zabývat myšlenkou na někoho, kdo se k nim podle jejích názoru vůbec nehodil. A to jen proto, že se jim jaksi nevešel do jejich kdysi dávno vytvořeného rámce. Pokud snad byl nový vztah přece jen navázán, ale nevyvíjel se podle rovněž dávno stanovené trajektorie, pak jakékoli další pokusy nějak ho rozvinout prostě musely skončit fiaskem.

Možná, že přece jen nastal čas lásku si nějak nově „definovat“. Opustit přízraky minulosti a začít s čistým stolem. Minulé vztahy vám určitě mohly přinést mnohé krásné chvíle, ale konec konců z nich přece nic nebylo.

Existuje milión způsobů, jak poznat, je-li to láska. Jedna věc je zvlášť důležitá. Vaše polovice je něco jako rodný dům, kam se vždycky toužíte vrátit.

Pokud vám pouhá přítomnost dotyčného přináší klid a harmonii a zbavuje vás neklidu, pak opravdu milujete.

Radostné vzrušení je neoddělitelnou součástí romantické lásky. Skutečná láska není vždycky tak uchvacující. Avšak právě ona člověku přináší onu nesdělitelnou vřelost, o které se říká: „Prostě to cítíš“.

Je fakt, že někdy jsme v lásce zraněni tak silně, že pouhá myšlenka na ni je pro nás nesnesitelná a připadá nám jako něco nebezpečného a strašného. Proto je tak důležité poodstoupit, udělat malý krok dozadu a ještě jednou se zamyslet nad tím, jak vůbec vidíme lásku.

Život může být docela složitý a plný velkých i malých nepříjemností. Když vás zavalí a vy máte o koho se opřít, na koho se spolehnout, může vám to doslova a do písmene zachránit život.

Proč myslíte, že si všichni chtějí najít partnera? Protože to usnadňuje život. Když lidé uzavírají manželství, slibují si jeden druhého podporovat až do konce života. A je fakt, že duše zrovna rozkvete, když na sebe člověk vezme zodpovědnost za štěstí své druhé polovice.

Udělejte si tu službu, neopakujte minulé chyby. Nechte jít veškerou negativitu a najděte toho, s kým se budete cítit tak dobře, jako doma. Ve skutečnosti totiž právě to je láska.

Elitedaily

ŽIJTE NAPLNO - TŘÍTÝDENNÍ ONLINE KURZ
Staňte se lepší verzí sebe sama a začněte se cílevědomě přibližovat životu svých snů. Začátek - ihned.

=========
Tajemství šťastné lásky
Jsme spolu šestnáct let a miluju ji jako první den