Julia Robertsová: Je čas sejmout masku

Holywoodská hvězda Julia Robertsová vyzvala před nedávnem všechny ženy, aby skoncovaly s maniakální honbou za krásou a soustředily se na důležitější věci:

«Dokonalost —tak zní název velmi rozšířené nemoci. Nanášíme si na obličej tuny líčidel. Pravidelně si necháváme vpichovat botox a moříme se hlady, abychom dosáhly «ideálních měr». Pokoušíme se napravit něco, co je dokonalé samo o sobě a žádnou opravu nepotřebuje. A to, o co bychom se měly starat v první řadě, zůstává mimo naši pozornost.

Víte, co to je?

Naše duše. To duše potřebuje péči a pozornost. Nastal čas věnovat se právě jí. Řekněte poctivě – jak můžete čekat, že si vás někdo zamiluje, když sama sebe nemáte ráda? Jestliže cítíte potřebu maskovat svůj zevnějšek, můžete prohlásit, že jste sama se sebou spokojená? Ne. Chci, abyste si jasně uvědomily, že nemá žádný smysl, jak žena vypadá zvenčí, je-li uvnitř absolutně prázdná.

Chci jasně prohlásit, že se dál nehodlám smiřovat s líčením. Nebudu se líčit, protože už mě nebaví nosit cizí tvář. Přišel čas shodit masku. Vím, že mám vrásky, ale já je chci vidět. To jsem přece já – opravdová. Chci, abyste mě brali takovou, jaká jsem.

Uvědomujete si, že svět ovládá umělá estetika, která nás uvěznila ve falešných představách o vzhledu? Místo abychom žily podle své přirozenosti, máme povinně následovat kánony krásy, které nám byly vnuceny.

A víte co?

Už jsem z toho unavená. A řekla jsem si jasné: STOP. Vyzývám všechny ženy, aby se zastavily a uvědomily si, kým jsou doopravdy a co si doopravdy přejí. Vzpomeňte si, kdo jste.

Nikdy nikdo nemůže na 100 % odpovídat nějakým kritériím krásy. To, jak vypadá, je to poslední, čeho si na člověku máme cenit. Všechno, co má skutečně význam, je jeho duše. Zapamatujte si to navždycky».

=========
Ideální krása nebo deformovaná realita?
Když o někom smýšlíte nebo mluvíte špatně…