Jak začít život z čistého listu. Rady Paola Coelha.

Nechte minulost v minulosti. Nepokoušejte se držet nějaké situace nebo nějakého člověka. Budete-li příliš dlouho protahovat nějakou životní etapu, nedokážete najít štěstí a smysl v etapě nové.

Můžete si samozřejmě říci, že další krok neuděláte, dokud nepochopíte, proč to, co se dřív zdálo důležité a stálé, ztratilo smysl. Takový postoj k situaci však bude pouze vyčerpávat vás i vaše blízké.

Všechno pomíjí a minulost musíme nechat odplynout, ať je to jakkoli těžké.

Všechno v tomto viditelném světě je odrazem toho, co se děje v našem srdci. Pouze když se zbavíte pocitů, které vás tíží, uvolníte místo novým prožitkům.

Nechte minulost jít. Zbavte se jí. Nezapomínejte, že proti prohrám není nikdo pojištěn. Hlavní je jít dál.

Nečekejte žádnou náhradu, nečekejte, že někdo ocení vaše snažení nebo vaše city. Přestaňte lpět na stále stejných myšlenkách, přestaňte myslet na to, co jste ztratili, jenom vám to otravuje život.

Není nic nebezpečnější než popírání faktu, že vztah došel do svého konce, nebo čekat na vhodnou chvíli a rozhodnutí stále odkládat.

Abychom mohli začít z čistého listu, je třeba etapu, kterou jsme prošli, zanechat v minulosti. Ne snad z pýchy nebo slabosti, ale čistě proto, že už se do vašeho života nehodí. Řekněte si, že minulost se nedá vrátit. Ano, zní to banálně, přesto je velmi důležité to udělat.
Přestaňte žít minulostí a začněte žít přítomností.

=========
Místo abychom žili, přemýšlíme a vymýšlíme si
Tony Robbins: zaměňte očekávání vděčností a váš svět se rázem změní