Jak to zařídit, aby si mě život zamiloval

Každý by si přál, aby se stal oblíbencem svého vlastního života, ale nikdo neví, jak to zařídit. Je to tak krásné, když člověk nemá žádné problémy, žádné trampoty, život ho miluje a posílá mu samá příjemná překvapení… Je to však opravdu znamením, že je nám život příznivě nakloněn? Ne vždycky to, že člověk nemá žádné problémy znamená, že ho život miluje.

V čem tedy spočívá láska života k člověku, jak se projevuje a jak si život naklonit upřímně a nesobecky?

Naučte se vážit si toho, co je kolem vás.

Aby vás život měl rád, musíte si vy sami začít vážit a mít rádi to, co máte kolem sebe. To všechno, co vás obklopuje a je vám k dispozici vám už připadá samozřejmé a obyčejné, ale není to ani jedno z toho. Miliony lidí o tom nemohou ani snít. Uvědomte si výsady a výhody, které vám život poskytuje. A začněte mu být vděční.

Jestliže něco dáváte, ať už je to materiální nebo nemateriální, energie, kterou jste tomu věnovali, se vám vrátí nazpět. Očima to vidět nemůžeme, proto si často vůbec ani neuvědomujeme, že to, co dáme, se nám stonásobně vrací. Každý dobrý skutek, malé laskavé gesto, vlídné slovo k vám přijdou zpět, v jiné podobě, z jiné strany, ale vrátí se vám. Všechno to probíhá na myšlenkové úrovni. Myšlenky, to je energie. Důležité je, že tato energie existuje v každém člověku, je přítomna v každém zvířeti i rostlině. Jídlo člověk nejí, aby si dopřál nějaký požitek, ale především aby svému tělu dodal novou energii. Zaměřte ji na poznávání světa, poznávání života. Život je tu pro vás, ne vy pro něj. Važte si všech jeho krás, važte si a buďte vděční za nádheru všeho kolem a život vám porozumí a zamiluje si vás.

Milujte život a on si zamiluje vás. Neznamená to, že budete žít bez starostí a problémů, s láskou k životu je však budete řešit snadněji. Nebudete si lámat hlavu starostmi, které nikam nevedou, jednoduše proto, že vy nejste ten, kdo by je měl řešit. Jsou věci, které ovlivnit nemůžeme a jako takové je třeba chápat. A jsou naopak problémy, které je v naší moci zvládnout, pokud se nebudeme zbytečně vztekat a rozčilovat, pokud se dokážeme soustředit a v klidu se jimi zabývat. A konečně jsou i problémy, které ve skutečnosti problémy nejsou a vytváříme si je sami v situacích, s nimiž si hned nevíme rady. Stačí se v klidu zamyslet a vidíme, že situace se dá vyřešit snadno a v klidu. Problém ve skutečnosti nenastal.

Naučte se relaxovat a nepropadejte zvyku. Učte se občas vybočit z navyklého tempa, probere vás to k větší aktivitě a pozornosti. Nejděte projednou z práce rovnou do metra, ale jděte kus cesty pěšky. Všímejte si zeleně, nových domů i dopravního ruchu. Sem tam si dopřejte i trochu lenošení, připravte si vonnou koupel a zamyslete se při relaxační hudbě. Dodejte životu barvu a vůni, i když je všední večer pracovního dne. Zabalte se do teplého župánku, pusťte si starou oblíbenou komedii a pořádně se zasmějte.

Myslete na své zdraví. Odlehčete jídelníček, dbejte na dostatek zeleniny a ovoce a i když sem tam zahřešíte, celkové množství cukru stlačte co nejblíž k nule. Zajímejte se o zdravou výživu a zdravý životní styl. Nezapomínejte na dostatečný spánek, pohyb a čerstvý vzduch. Je to určitě lepší než zahánět únavu litry kávy a energetickými nápoji.

Nebuďte pohodlní. Opusťte teplíčko svého komfortu, zajetost a bezpečí navyklého života. Učte se novým věcem, ať je to cokoli. Vařte, učte se šít, malujte nebo studujte cizí jazyk. Přihlaste se do kurzu jógy nebo choďte běhat. Nejen že si upevníte zdraví, ale srovnáte si psychiku a můžete dokonce najít nové přátele.

=========
Jak přestat přitahovat neúspěch
Zákony přitažlivosti štěstí