Co dělat, když je všechno na draka

na-draka

Na čem závisí tvůj život? Na souhrnu mnoha faktorů spojených s tvým vnitřním „já“. Právě ty jsi strůjcem své reality.

Co máš dnes, to jsi „stvořil“ včera. Realita se dostavuje se zpožděním. Podobně jako ve sprše. Člověk chce, aby voda tekla teplejší, posune páku a čeká. A najednou… málem vařící! Tak honem zpátky, ve směru „studená“. Voda ještě chvilku pálí a najednou – studená jak led! Podobně je to v životě. Všechno má svou prodlevu.Jak si počínat, aby život v pohodě plynul ?

    1. Ze všeho nejdřív hledej ty, kterým se daří a přidej se k nim. Morálně, citově, fyzicky. Lidi můžeme rozdělit na „brzdy“ a „motory“. Přidej se do družstva motorů. Sleduj motivační filmy, čti motivační knihy.
    2. Začni pracovat na svém úniku ze stavu „všechno je na draka, nic se mi nedaří“. Fyzický stav je základ. Jez zdravě, žij zdravě. Sportuj. Pouhých dvacet minut JAKÉKOLI fyzické aktivity ti zajistí hormony štěstí. Nehledej ho v alkoholu ani jiných drogách. Sport je rauš a zdravý základ. Cokoli jiného je rauš minus zdraví i budoucnost.
  1. Nech minulost minulostí. Život začíná touto vteřinou. Je to NOVÝ START. Dívej se POUZE DOPŘEDU! Ujasni si, CO CHCEŠ. A začni jednat!
  2. Požádej přátele, aby ti v myšlenkách posílali kladnou energii. Jedna dívka mi jednou napsala na facebook o své bezvýchodné situaci. Práci nemá, peníze taky ne, perspektiva žádná. Četla mou knihu a rozhodla se požádat mě, abych jí poslal kladnou energii. Udělal jsem to. A následující den jsem četl její nadšenou rekaci. „NAŠLA JSEM FANTASTICKOU PRÁCI! Díky VŠEM, kdo mi pomohli.“ Pochopil jsem, že požádala o pomoc KAŽDÉHO, kdo jí podle ní pomoci mohl. A dostalo se jí okamžité ODPOVĚDI.
  3. Sláva, dostal ses z „propadla“! Stádium propadu vystřídalo stádium vzestupu. A teď s maximálním úsilím ZA SVÝMI CÍLI! Spěchej, ať to stihneš, vždyť dříve či později přijde nové stádium propadu. Bez zimy jaro přijít nemůže. Ale je v tvých silách omezit „zimu“ (propad) na pouhý jeden den v měsíci.

=========
Na barevné paletě života je jenom jediná barva, schopná dát mu smysl. Barva Lásky.
Minuta života