Bezstarostný týden: čistíme svou mysl


Lidský mozek hromadí obrovské množství informací, jejichž nánosy někdy mysl doslova «zanesou». Tyto nánosy myšlenek pak člověku ztěžují koncentraci. Rozptylují ho právě tehdy, když potřebuje pracovní výkon. Neběží mu vstříc, spíš se mu v mysli stále dokola otáčí deska s jakousi myšlenkou „o ničem“ – nános.

Jak se bránit problému, který nás ruší při práci i odpočinku? Někdy to dojde tak daleko, že nám myšlenky nedají ani spát – a to už je vážná věc, která může skončit i onemocněním. Je možné vyčistit si hlavu bez pomoci psychoterapeuta nebo jiných specialistů? Jistěže ano, vždyť jestliže chápete, že problém máte, jste také připraveni s ním bojovat.

7 dní bez starostí

Abychom si vyčistili hlavu a cítili se zas dobře, budeme o sedm dní dodržovat několik pravidel. Budete potřebovat volný týden. Pokud nemáte možnost vzít si dovolenou, dodržujte během týdne těch několik pravidel v maximální možné míře.

Co vám přinese očištění mysli? V první řadě pocit svobody a lehkosti, protože se zbavíte neodbytných myšlenek. Zapomenete na nespavost a bolesti hlavy a na svět a lidi v něm se budete dívat novýma očima. V zásadě tedy získáte především mír a klid.

Očista vědomí – sedmidenní program

1. Ráno se postavíme tváří k vycházejícímu slunci, zavřeme oči a necháme se rozmazlovat jeho paprsky. Představujte si, jak se nabíjíte energií jeho tepla. Postůjte tak pět minut a potom pomalu otevřete oči. Vaše mysl se tím naladí správným směrem, k „dobrému“. Pocítíte příliv míru v duši.

2. Meditace při zvucích přírody, zejména při šumění stromů, pomáhá očistě mysli. Vypravte se do lesa za harmonií a meditací. Pobyt v přírodě vám přinese uklidnění a spokojenost. Čerstvý vzduch, zvuk větru, vody tekoucí v potoce a šumění lesa vám pomohou získat jasnou hlavu a klid.

3. Pravidlo tří slov, která si musíte říkat každý den. Například: Jsem hezká dívka, mám se ráda, štěstí mi přeje, jsem silný chlap apod. Příkladů je samozřejmě hodně, buďte však k sobě na taková slova co možná nejvíc štědří. Pomáhají zvyšovat sebevědomí, a likvidují tak „špinavý nános“ nesprávného sebehodnocení.

4. Po celých sedm dní se chovejte neutrálně. Znamená to, že se nesmíte vměšovat do žádných sporů a naslouchat žádným pomluvám. Nedívejte se na špatné zprávy a vyhýbejte se sociálním sítím. Zbavíte se tím hlavních znečišťovatelů svého vědomí a nikdo vás nebude otravovat hloupostmi.

5. Jedním z největších přínosů pozitivně působících na lidské vědomí je tvorba. Přestaňte zbytečně pobíhat, zastavte se a rozhlédněte kolem sebe. Nejlíp bude vydat se někam výš, abyste se na všechno podívali z výšky, z nadhledu. Vyjeďte si do hor nebo se vydejte na střechu nějaké výškové budovy. Dívejte se, jak se všechno žene kolem vás, jak čas míjí a vy žijete právě teď!

6. Věnovat se tvorbě pomáhá koncentraci a zároveň tím mysl zbavujeme nepotřebného balastu. Vezměte si štětec a barvy a vyrazte do přírody. Možná překvapíte sami sebe, dáte-li průchod fantazii. Zaměřte své myšlenky na tvorbu. Myslete na krásu a myšlenky na ni uvádějte do života

7. Zamyslete se nad záplavou informací, kterých se vám od lidí dostává, a trochu je analyzujte. Pokud si uvědomíte, že někdo vás zásobuje negativitou, snažte se napříště držte od něj raději dál. Možná to na první pohled nevypadá moc pěkně, ale záhy to patřičně oceníte. Prostě se přestanete zatěžovat problémy, které se vás netýkají a nemáte s nimi nic společného.

Stačí dodržet pár pravidel a budete mít krásně čistou hlavu. Budete-li podle nich žít, nerozbolí vás hlava pro kdejakou maličkost, a když se budete potřebovat soustředit, nebudete s tím mít žádné potíže.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

==========
Síla přichází jen tehdy, když je vám dobře ve vlastní kůži
Prosté a opravdu účinné rady