8 příznaků, které vám říkají, že nastal čas pohnout se dál

Jste se svým životem nespokojeni, a přitom nemůžete pochopit, co vlastně není tak, jak má být? Podle koučky Lucie Giovannini, která bývá označována za italskou Louise Hayovou, vám mohou některé skutečnosti pomoci uvědomit si, že nastal čas ke změně. Lidé často utrácejí spoustu času na předstírání síly, zatím co ve skutečnosti pouze udržují status quo. Nebylo by však lepší přestat tlouci na zavřené dveře? Obvykle mají lidé strach z prázdnoty, je však třeba si uvědomit, že pro něco nového se vždycky musí nejprve uvolnit místo. Lucia Giovannini se domnívá, že o nutnosti životní změny vypovídá těchto osm příznaků:

  1. … jste na sebe příliš přísní

Vysoká očekávání vás odvádějí od reálného běhu života, způsobují, že zapomínáte na přítomnost a domníváte se, že šťastní budete až někdy v budoucnosti. Až budete mít nový dobrý vztah, lepší práci, pěkný dům a tak dále. Vysoká očekávání vás uvěznila Může snad člověk vnímat kouzlo přítomného okamžiku, jestliže je jeho mozek zaneprázdněn šrámy utrženými v minulosti a vyhlídkami na budoucnost? Soustřeďte se na krásy života právě tady a právě teď.

  1. … lidé kolem vás od vás očekávají příliš mnoho.

Neměňte se kvůli lidem, které máte kolem sebe. Lepší je zůstat sám sebou a přestat se s někým stýkat, než se přizpůsobovat zájmům jiných lidí. Daleko snazší je uklidnit rozbité srdce, než dávat po kouskách znovu dohromady rozbitou osobnost. Když je člověk zamilovaný, mívá sklon měnit se kvůli tomu druhému. Jenomže k čemu to vede? Budeme snad díky tomu šťastní? Vnese to do vztahu harmonii? Zůstaňte sami sebou a nikdy nebudete sami.

  1. někdo nedobře působí na vaše rozpoložení.

Každý je rád, když má kolem sebe pozitivně naladěné lidi. Jestliže ve vás někdo vyvlává špatný dojem a kazí vám tím náladu, například když se jeho slova rozcházejí s činy, přestaňte se s ním stýkat. Vždycky je lepší být sám, než s tím, kdo se zrovna namanul. Opravdoví přátelé, stejně jako opravdová láska vám ze života nikdy nezmizí.

  1. umíněně hledáte lásku.

Nikoho nemůžete nutit, aby vás miloval, můžete však na sobě pracovat, abyste byli lásky hodnými. Nemá smysl někoho žádat, aby ve vašem životě zůstal, jestliže si z něj přeje odejít. Láska, to je svoboda, nikoli závislost a donucení. Konec lásky ještě neznamená konec světa. Jestliže někdo z vašeho života odešel, učí vás tím něčemu velmi důležitému. Využijte této zkušenosti v novém vztahu a všechno dopadne tak, jak má.

  1. podceňujete se.

Často lidé, které milujete, neznají vaši skutečnou cenu a vy péčí o ně jenom ztrácíte energii, která se vám už nevrátí. Je tedy na čase odejít od toho, kdo vás neumí ocenit. Bývá to těžké rozhodnutí, ale po rozchodu si nejspíš budete klást otázku, proč jste se k takovému kroku neodhodlali dříve.

  1. obětujete své vlastní štěstí.

Vztah má být vzájemnou výměnou lásky, nikoli jednostrannou péčí. Když člověk víc dává než dostává, brzy si připadá jako ten, co prohrává. Obětovat vlastní štěstí pro někoho jinéhonemá žádný smysl. Nemůže z toho vzejít nic dobrého, protože ani partner, ani vaši blízcí vaši oběť neocení.

  1. máte strach svůj život změnit.

Lidé bohužel jen vzácně proměňují své sny v život, protože se den za dnem smiřují s malými ústupky, které jim nakonec zabrání dosáhnout kýženého výsledku. Někdy jsou důvodem takového jednání peníze, jindy pocit bezpečí nebo snaha neztratit oblibu. Načež obviňují jiné, že se jejich sny nesplnily a sami sebe označují za oběť okolností. Podobný postoj znamená dlouhou a trýznivou smrt lidské duše. Je třeba sebrat odvahu, jít za hlasem svého srdce, nebát se riskovat a změnit, co se vám nelíbí. Nebude to snadná cesta, ale až dosáhnete vrcholu, poděkujete sami sobě. Čím méně člověk myslí na prohru, tím větší má šanci vyhrát.

  1. jste příliš připoutáni k minulosti.

Minulost zůstala v minulosti a nedá se změnit. Tajemství štěstí a svobody nespočívá v pomstě někomu, kdo nám v minulosti způsobil bolest. Spolehněte se na osud a nezapomeňte poučení, která jste díky takovým lidem získali. Poslední kapitola je důležitější než ta první. Shoďte řetězy minulosti a otevřete své srdce novým a krásným zážitkům!

Lucia Giovannini

=========
Jak se naučit porozumět vlastním emocím?
Jak se rychle uklidnit: 8 jednoduchých cviků