4 životní minilekce pro dobrou náladu

4-minilekce

Jak říká východní moudrost, je-li žák připraven, učitel už se objeví… Jste-li připraveni, můžete poučení získat z každé životní situace:

1. Když dokážete…

Když dokážete začít svůj den bez kofeinu, jestliže se umíte vždycky radovat ze života a nevěnovat příliš pozornosti bolestem a nedostatkům, pokud svedete vyhnout se za všech okolností nářkům a neobtěžujete lidi svými problémy, daří-li se vám bez námitek a s vděčností jíst den za dnem to samé jídlo, jste-li schopen chápat milovanou bytost i když na vás zrovna nemá čas a zároveň přeslechnout její výtky, když všechno nejde tak jak má nikoli z vaší viny, dokážete-li klidně přijímat kritiku, chováte-li se stejně ke svému chudému příteli jako k tomu bohatému, zvládnete-li obejít se bez lži a klamu a dokážete čelit stresu bez léků, pokud dosahujete uvolnění bez alkoholu a usínáte bez prášků, jestliže můžete s upřímností říci, že netrpíte předsudky ohledně barvy kůže, náboženského přesvědčení, sexuální orientace nebo politického názoru, pak to znamená, že jste dosáhli úrovně vývoje – svého psa…

–Winston Churchill

2. Síla maličkostí

Hypotetická situace: co se stane, když hodíme žábu do hrnce s horkou vodou? Okamžitě vyskočí. A co když žábu vložíme do hrnce s vodou studenou, postavíme hrnec na vařič a začneme pomalu ohřívat?

Žába je v pohodě. Samozřejmě si všimne, že teplota poněkud stoupá, ale řekne si: „Trocha tepla navíc nemůže škodit“. Skončí to tím, že se žába uvaří. Mnohé v životě se hromadí postupně. Zvláště dluhy, přebytečná kila a špatné zdraví. Nepodceňujte maličkosti.

3. Umění přijímat dárky

Pokud chceme zvětšit objem bohatství plynoucího do našeho života, je velmi důležité, abychom se naučili přijímat. Dostáváme tolik, kolik dáváme, z čehož plyne, že dávat musíme tolik, kolik dostáváme. Této důležité okolnosti nevěnuje mnoho lidí pozornost. Přitom naučit se přijímat není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Rozeberte si pečlivě svou vlastní reakci na pozornosti. Naučte se je přijímat, neboť s jejich pomocí lidé kolem vás reallizují svou šanci něco dát.

Umění snadno přijmout vše, co je vám dáváno, vám pomůže přitahovat k sobě dostatek. Neodmítejte, když vám někdo nabízí něco pěkného. Když vám někdo dává dárek, přijměte ho prostě a poděkujte. Pokud v restauraci platí někdo jiný účet, nehádejte se o to. Řekněte „děkuji“ a umožněte tomu člověku vykonat gesto „daru“.

Zbavte se nesmyslných názorů ohledně dárků. Zapomeňte na to, že jejich přijetí vás dělá zranitelnými nebo vás snad zavazuje. Pokud dostanete něco, co se vám nelíbí, nebo se vám to nehodí, darujte věc někomu, kdo ji využije lépe. V takovém případě vyhrávají všichni. Když odmítáte přijmout dárek, blokujete příliv dostatku nejen ve svém životě, ale také v životě dárce. Když vy sami chcete někomu něco darovat, nepřejete si snad, aby váš dárek přijal?

4. Zdroj mistrovství

K jisté dámě přišel na večeři fotograf. Prohlížela si jeho fotografie a žasla:

– Jaké nádherné snímky! Máte zřejmě velmi kvalitní fotoaparát?

Fotograf mlčel. Když odcházel, řekl:

– Velmi děkuji, večeře byla vynikající. Máte zřejmě velmi kvalitní hrnce…

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
5 životních lekcí pro dobrou náladu
Když žena pláče – Poučení pro muže
Jak se do lesa volá…