3 věci, které bychom si měli opakovat každý den

Nikdy neustupujte, jde-li o to nejdůležitější: vaše štěstí.

Život za vás nikdo jiný žít nebude. Svůj osud si utváříte sami. Ale využíváte přitom dostatečně jeden z nejsilnějších nástrojů vůbec – svůj vnitřní hlas? Vnitřní hlas dokáže posílit vaši sebejistotu a dokáže potlačit hlasy všech kritiků a skeptiků, které máte kolem sebe.

Bývají časy, kdy cesta životem je příkrá, hrbolatá a únavná. Právě pro podobné zvláště těžké dny se musíte naučit spoléhat na svůj vnitřní hlas, abyste si zachovali sílu jít dál.

Možnosti docházejí a končí pouze tehdy, když je vy sami odmítáte vidět a využít. Uvědomte si, že úspěch se nikdy nestává něčím nedílným a neměnitelným vlastnictvím. Úspěch je věc proměnlivá, velmi často dočasná, máte ho pouze pronajatý, přičemž nájem musíte platit každý den. Odpovězte si poctivě – je váš hlas zabarven pesimismem a splývá s negativním chórem skeptiků? Pokud zní odpověď „ano“ , měli byste své myšlení zaměřit jinou cestou – například si připomenout následující tři věci. Udělejte to hned dnes a opakujte každý následující den…

1. Udělám to dneska.

Otálení by se velmi dobře dalo přirovnat k tekutému písku. Když váháte, když promarníte čas beznadějí, stáhne vás to do bahna.

Otálení a nerozhodnost jsou tím, co vás nutí hledat jednu výmluvu za druhou. Nakonec vás ustavičné přebývání v jakémsi věčně dočasném stavu zbaví spánku. Jestliže se budete donekonečna utvrzovat v tom, že se nic nedá dělat, bude „nic“ také tím jediným, čeho dosáhnete.

Prostě nechte svůj vnitřní hlas, aby vás vedl a naplňoval vás inspirací a elánem. Nesouhlaste tak snadno s každým „ne“, které uslyšíte. Zvláště, pokud ho vyslovíte nebo si ho pomyslíte vy sami.

2. Zasloužil jsem si to.

Jestliže patříte k lidem, kteří souhlasí a smiřují se s něčím menším, než o čem snili, musíte rozhodně vynaložit všechny síly, abyste tuto nebezpečnou komfortní zónu opustili. Zkuste to. A je úplně jedno, kvůli kterému ze svých snů to uděláte.

Může to být práce, ke které vás to táhne, hobby nebo nějaký vztah – začněte si připomínat, že si zasloužíte to nejlepší. A potom jednejte, investujte do sebe, investujte do svého snu. Nikdy neustupujte, jde-li o to nejdůležitější: vaše štěstí.

3. Vím jistě, že mohu.

Strach z neúspěchu bývá zvláště silný, jestliže člověk už nějakou tu prohru zažil. Právě strach z neúspěchu je ale jednou z největších překážek na cestě za svým snem. Přesto se ho často můžete zbavit — stačí u svého vnitřního hlasu „otočit volume doprava“.

Každý máme někdy strach, ale kdybychom mu měli neustále naslouchat, realizovat naplno svůj potenciál by se nám nikdy nepovedlo.

Když strachu dovolujete, aby vás paralyzoval, vytváříte plán průměrného života a zanedbáváte nedocenitelné životní lekce, jejichž osvojení je možné pouze cestou pokusů a omylů.

Přesvědčte se, že váš pozitivní vnitřní hlas zní hlasitěji nežli váš strach. Jistěže, překonání strachu není nijak snadný proces. Je velmi a velmi nepohodlné překročit své vlastní osobní meze, avšak pocit svobody, který za to získáte, je darem, který se nedá s ničím srovnávat.

=========
Zanechte těchto 12 věcí a bohatství si vám určitě najde cestu
10 negativních přesvědčení, která vám brání dosáhnout toho, po čem toužíte