10 znamení, že je čas svůj život změnit

V lidském životě se často vyskytne jeden či více faktorů signalizujících nezbytnost životních přeměn. Bohužel však stejně často jsou tahle znamení i po delší dobu nepozorována anebo přehlížena.

Aby mohl včas postřehnout, co se kolem něj doopravdy děje, měl by člověk věnovat větší pozornost svým pocitům. Organismus totiž dokáže dávat najevo naléhavou potřebu změny úzkostí, podrážděnou nespokojeností nebo bolestmi. Podívejte se na deset možných příznaků toho, že také pro vás potřeba změn už dozrála.

Čas proměn nazrál – 10 znamení:

  • Stále si stěžujete.
  • Jste samá negativita.
  • Drby o takzvaných celebritách jsou váš živel..
  • Rádi si zapřeháníte.
  • Máte spoustu volného času.
  • Nemáte žádné životní cíle.
  • Práce vám nepřináší ani to nejmenší uspokojení.
  • Nemáte přátele.
  • Máte moře různých obav.
  • Celkově se váš život podobá filmu „Na Hromnice o den více“.


1. Stále si stěžujete.

Na ucpanou silnici, na inverzi, na počasí vůbec, na svoji práci, na frontu u pokladny. Každý den se najde celá záplava věcí, které se vám nezamlouvají a se kterými nejste spokojeni.

2. Jste samá negativita.

Každý den se znovu utvrzujete v tom, jak nespravedlivý k vám svět je. Tuhle vám někdo šlápl na nohu ani se neomluvil, včera vám pokladní vrátila špatně peníze a dneska vás nějaký idiot hned po ránu vytočil, když vám udělal na silnici myšku. Prostě hrůza. Kladné nebo příjemné jevy a události v životě vám jaksi nestojí za pozornost.

3. Drby o takzvaných celebritách jsou váš živel.

Víte všechno o kdejaké hvězdičce a jejím nejdůvěrnějším okolí, víte, kdo s kým žije, kdo se s kým rozešel a proč, jaké intriky panují na jedné muzikálové scéně a kvůli čemu nějaký zpěvák musel odejít ze scény jiné, kdo má s kým děti, kde byl na dovolené a co plánuje v červenci příštího roku.

4. Rádi si zapřeháníte.

A to tak, že hodně. Ovšem že nejde říct, že byste vyloženě lhali, sle každé svoje vyprávění tak trochu přikrášlíte, aby to bylo zajímavější. Občas svým slovům začínáte sami věřit a dokonce se vám zdá, že váš život je takhle jaksi zajímavější, buď jak buď se v něm toho víc děje.

5. Máte spoustu volného času.

Opravdu až tolik, že někdy nevíte, čím se zabavit a nikdy vás nenapadne nic lepšího než sledování různých seriálů a courání v labyrintech internetu a sociálních sítí.

6. Nemáte žádné životní cíle.

Plujete zkrátka s proudem. Kam vás pozvou, tam jdete, aniž byste se ptali proč to vlastně děláte, co vám to přinese a přejete-li si doopravdy být zrovna tam v tu a tu hodinu…

7. Práce vám nepřináší ani to nejmenší uspokojení.

To, čím se zabýváte, vás absolutně nezajímá, kolegové vám nejčastěji ze všeho lezou na nervy a nadřízenému se pokud možná vyhýbáte. Jste nicméně přesvědčeni, že takhle to chodí, je to prostě norma a jinde by to úplně stejné.

8. Nemáte přátele.

Důvěrné posezení s přáteli znáte pouze z filmů. Domníváte se, že v reálném životě je to prostě mýtus. Lidi se podle vás spolu stýkají čistě na bázi vzájemné výhodnosti.

9. Máte moře různých obav.

Máte strach z povýšení, protože byste měli mnohem víc zodpovědnosti, obáváte se navázat nějaký blízký vztah, protože by vám mohl nakonec způsobit bolest, nelétáte letadlem, protože se hrozně bojíte, že to spadne a s velikou opatrností přecházíte přes ulici i na zelenou a díváte se bedlivě na obě strany nejmíň třikrát. V srdci však závidíte lidem, kteří umějí riskovat, chtěli byste zkusit taky něco nového, ale vaše obavy tohle nutkání vždycky nakonec převáží.

10. Celkově se váš život podobá filmu „Na Hromnice o den více“.

Každý z vašich dnů se podobá dni předcházejícímu a všechny se slévají do jakési šedivé, beztvaré hmoty.

Ať je právě pondělí nebo závěr týdne, nezdá se vám, že přece jen už nastal čas ke změně? Jestli nevíte, čím začít, začněte drobnostmi. Dívejte se líp kolem sebe – nemusíte přece jen hodnotit, jak se kdo tváří nebo co má na sobě. Všímejte si domů, stromů, výzdoby obchodů. Přestavějte doma nábytek. Jděte do práce pěšky. Zajděte si do kavárny a podívejte se na inzeráty. Nenašla by se nabídka práce, která by vás opravdu bavila? I když něco budou jen jednorázové akce, vytrvejte v pohybu tímhle směrem. Čím více změn dokážete realizovat, tím zajímavější vám bude život připadat. Možná dokonce, že na dovolenou poletíte letadlem…:)

=========
Být sám sebou – čím začít
Je normální cítit se bez zjevné příčiny špatně?