Ve světě, který se vás snaží zbavit citu, zůstaňte laskaví

Naučte se o svoje srdce bojovat i ve světě, který se ho pokouší proměnit v kámen.

Ve světě, který se vás pokouší přesvědčit, že lepší je být mazaný než dobrý… Buďte vnímaví. Buďte soucitní. Buďte člověkem s velkým Č.

Buďte tolerantní. Buďte silnější nežli je zlomené srdce, bolest a smutná minulost.

Buďte tím, kdo umí milovat, nehledě na to, kolikrát si s ním láska nepěkně pohrála. Buďte tím, kdo ví, jak si zachovat laskavý vztah ke světu, který občas nezná žádné slitování.

Ve světě, který se z vás pokouší udělat egoistu, se naučte dělit. Nebuďte lhostejní k těm, kdo nic nemají. Chudoba není vina. Naučte se dávat a naučte se obklopovat lidmi, kteří vás dělají šťastnými. Naučte se být nejlepším přítelem, nejlepším rodičem nebo nejlepším partnerem.

Naučte se být tím, ke komu je vždycky možné obrátit se o pomoc nebo ho požádat o radu. Naučte se být tím, na koho se dá spolehnout a o koho se dá opřít. Vzpomeňte si na srdce, které jste měli před tím, než vám ho někdo zlomil.

Ve světě, který se vás pokouší přimět ke lhostejnosti, individualismu a neutralitě, buďte odvážní, nebojte se zranitelnosti a buďte k lidem pozorní. Buďte tím nejstarostlivějším člověkem. Buďte tím, kdo první řekne: „Mám tě rád“. Buďte tím, kdo pozná, kdy je třeba rozevřít útěšnou náruč a zašeptat pár soucitných slov. Buďte štědří.

Buďte tím, kdo se pokouší jednat, ne tím, kdo si jen klade otázku „Co by bylo, kdyby…“

Buďte tím, kdo se nebojí, že si udělá bouli, kdo si pro strach z odřeného kolene nenechá utéci to nejzajímavější, co ho kdy potkalo.

Ve světě, který tvrdí, že nemáte právo snít a věřit, seberte odvahu podívat se na lidi, kteří vedou život, o jakém jste vždycky snili. Najděte dost síly k přesvědčení, že také vy tak můžete žít.

Život je těžký, ale ačkoli to zní tak rozporuplně, může být zároveň velmi snadný. Je krutý, zároveň však umí být i velmi laskavý a něžný. Život je nepředvídatelný, zároveň však platí, že vám může přinést ty nejštědřejší dary.

Ve světě, který dělá všechno pro to, abyste sklenici viděli vždycky poloprázdnou, se ji naučte vždycky vidět napůl plnou.

Ve světě, který se pokouší vás přesvědčit, že je třeba žít ve lži, žijte podle pravdy. Život pro vás bude snazší, když si dokážete uvědomit, kým ve skutečnosti jste a přijmete sami sebe se všemi svými nedostatky, chybami i slabostmi. Bude mnohem snazší, když se budete mít rádi a budete k sobě vlídní.

Život bude pro vás daleko lehčí, když přestanete hrát cizí role a stanete se sami sebou, protože právě to je tím, za co vás Vesmír odmění. Tím, co lidi přitahuje. Tím, co má smysl.

Život bude pro vás lehčí, když se přestanete pokoušet všem kolem sebe vyhovět a začnete žít podle toho, co sami chcete.

Naučte se bojovat za svoje srdce ve světě, který se ho pokouší proměnit v kámen. Naučte se zachovat si v srdci laskavost, naučte se milovat silněji, protože jedno je docela jisté: až se váš život nachýlí a přiblíží svému konci, určitě nebudete vzpomínat na dny, kdy jste byli krutí, necitelní nebo vyděšení.

Budete vzpomínat na dobu, kdy jste se cítili králi světa, kdy jste byli zamilovaní. Na chvíle, které vás přiměly k úsměvu. Na lidi, které jste měli po boku a také na ty, kdo vás postrkovali kupředu, byli vám inspirací a milovali vás. Na úsměv těch, kterým jste uměli pomoci.

Až se vaše dny přiblíží k tomu poslednímu, budete si pamatovat pouze lásku, kterou jste zakoušeli a kterou jste darovali jiným lidem. Tehdy se ohlédnete nazpět a pochopíte, jak prosté smyslu, jak nicotné je všechno ostatní.

=========
Jednoduchý postup jak dosáhnout stavu vědomého bytí, i když kolem panuje naprostý chaos.
5 pravidel, která vás naučí nikdy se nespokojit s něčím menším, než si zasloužíte.