Syndrom deficitu pozornosti aneb vynikající talent

deficit

“Ve škole ji pokládali za beznadějný případ. Kdosi z učitelů napsal rodičům, že problémem jejich dcery je vzdělatelnost. Nebyla schopna se soustředit, ustavičně se vrtěla. Dnes bychom řekli, že trpěla deficitem pozornosti, ve 30. letech však nikdo o podobném syndromu nikdy neslyšel. Takové onemocnění prostě neexistovalo.

Rodiče se rozhodli jít s dcerkou k lékaři. Šla tam s matkou. Posadili ji do křesla v koutě místnosti, kde seděla s dlaněmi zastrčenými pod nohy celých 20 minut, co s ní a maminkou lékař rozmlouval o jejích problémech ve škole. Všechny rušila, neodevzdávala včas domácí úkoly… Nakonec se lékař posadil vedle ní a vysvětlil jí, že vyslechl všechny její problémy a teď si ještě potřebuje mezi čtyřma očima pohovořit s její maminkou. Požádal dívenku, aby tady pár chvil počkala sama a vyšel s matkou z místnosti. Před odchodem pustil rádio, které stálo na stole.

Sotva vyšli ven, vyzval doktor matku, ať se podívá, co teď dělá její dcerka. Ukázalo se, že okamžitě vyskočila a začala se pohybovat v rytmu hudby z rádia. Lékař s matkou se na ni pár minut dívali, pak se lékař obrátil k matce a řekl: Není nemocná, je to tanečnice. Dejte ji do taneční školy.

Maminka lékařovu radu poslechla. Po krátké době dala dcerku zapsat do studia, kde byly stejní neposedové jako její dcera: děti, které dokázaly přemýšlet jenom když se u toho pohybovaly. Tady se učily základům baletu, stepu, věnovaly se jazzu a modernímu tanci. Po čase dceru přijali do královské baletní školy. Stala se sólovou tanečnicí. Ve skupině královského baletu udělala skvělou kariéru. Když dokončila královskou baletní školu, založila si vlastní taneční skupinu.

lynn smallToto je příběh Gillian Lynnové, vynikající současné choreografky, taneční experimentátorky, herečky a režisérky. Během svého života vytvořila několik desítek show, oper, baletů a muzikálů, mezi něž patří legendární „Kočky“ a „Fantom opery“. Je majitelkou nepřeberného množství uznání, vyznamenání a cen.

Společně s Andrew Lloydem Webberem inscenovala jedno z nejznámějších choreografických představení v historii. Přinesla radost milionům lidí. Stala se multimilionářkou. A přitom možná stačilo, aby s ní maminka šla k jinému doktorovi. Ten by jí předepsal prášky, které by ji zklidňovaly….”

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Životní pravidla nejšerednější ženy na světě
Dřevěné nohy jedné z nejkrásnějších žen na světě
Inspirace a životní lekce od Angeliny Jolie