Probuďte v sobě slunce

probudte-slunce

Co vám umožní tento jednoduchý postup? Být šťastný. Mít štěstí. Být miláčkem osudu. Naučit se usmívat. Naučit se smát! Naučit smát se i jiné.

Představte si, že někde v sobě máte veselý, radostný ohýnek. I když se zrovna cítíte špatně, nebo tak nějak lhostejně, plápolá si někde uvnitř. Protože radost je přirozeným lidským stavem, je to neoddělitelná, základní vlastnost lidské duše. I když ji zrovna nepociťujete, i když se na čas skryla… jako ten doutnající uhlík v ohni.

Právě teď přišel čas ho najít a rozfoukat. Soustřeďte se – kde ve vašem nitru se ozývá? Pocitem tepla v břiše, něžností v prsou, lehounkým škrábáním v krku, nenadálým zlepšením zraku nebo sluchu? Představte si, jak asi vypadá, ten váš ohýnek. Je to poblikávající křehounká svíčka? Krb s opravdovým vonícím dřevem? Malé místo mezi plameny v táboráku? Teplé sluníčko? Okýnko zářící do noci? Nebo jen paprsek lucerny v hluboké tmě?

Je-li to potřeba, posilte toto své světlo, aby vám s ním bylo dobře a cítili jste se v bezpečí. Tak… A teď se rozhlédněte… Vidíte, jak v odpověď na jeho laskavou, hřejivou záři se kolem rozžíhá stále víc podobných světel? Stejně radostných, stejně hřejivých a silných? Jsou všude kolem vás, všude na Zemi a vidět jsou právě proto, že odpovídají na vaše vlastní světlo.

Když se podíváte na své blízké, jistě najdete stejné světlo také v jejich nitru. I když jste rozhádaní. I když vás ten spor bolí. I když vám třeba ublížili. Nahlédněte do nich s pomocí svého kouzelného ohýnku a uvidíte, jak se podobný jas rozsvítí také v jejich duši.

A nepochybujte, že tohle světýlko je skryto v lhostejných chodcích na ulici, v protivné sousedce i ve vašem šéfovi, v tom, kdo vám ublížil a opustil vás, v nerudných zákaznících i v klientech, kteří jsou tak neurvalí… Možná na něj jenom zapomněli. Nebo je jejich posláním v životě právě tohle: připomínat vám vaše slabiny. To však už by byla jiná historie.

Vzpomeňte si na kouzelný ohýnek, jakmile se probudíte. A snažte se nést ten pocit v sobě celý den. Bude sílit a bude vám pomáhat správně se rozhodovat a správně jednat. Tak, aby se váš život rozvíjel zdárně a šťastně.

Pokud by se snad někdo domníval, že touto cestou je také možno lidmi manipulovat a přimět je tančit, jak on píská, spletl by se.

Vaše světlo je určeno především vám. Vám slouží, vám zvedá hlavu vzhůru a dodává vám ducha. A kdyby si vás šéf pozval na kobereček, nebudete už koktat a omlouvat se, nebudete mít chuť schovat se pod stůl, protože ve vaší duši bude zářit světlo. Řetěz nezdarů nakonec praskne a nebude k ničemu.

Dříve nebo později pomůže vaše vnitřní světlo také ostatním vzpomenout si na jejich vnitřní ohýnek.

Je to světlo, které září v každém člověku. Jmenuje se LÁSKA.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Dokud člověk dýchá, může být životu přínosem
27 životních pravidel od nepálských mudrců