Okřídlená slova. Buďte pány svého osudu!

kridla-big

Blíží se k vám změny a nemusíte se jich bát (tím spíše, že k nim nedojde za jediný den – jak už to tak se změnami bývá). Navrhuji vám pustit se do toho. Do něčeho velmi příjemného – nebojte. Jde o to, jak si uspořádat vlastní šťastný život.

Budeme mluvit o slovech, jejichž používání v aktivní slovní zásobě dává člověku možnost získat důkaz, že být pánem svého osudu není jen slovní figura, ale zcela všední praktický návyk.

Tento návyk kategoricky vylučuje možnost životem proplouvat nebo se plazit – nutí člověka létat.

Okřídlená slova.

Není jich mnoho, ale to ani není třeba. Každé z nich má větší cenu než zlato.

Okřídlená slova mohou změnit život člověka. Z praxe jsou známy případy, kdy lidé úplně změnili svůj životní příběh, chronicky nemocní vstávali z nemocničních lůžek uzdraveni, dostali se z finančních propastí, objevili v sobě skryté talenty a začali žít tak, jak vlastně každý člověk žít má: radostně a v letu.

Tady jsou ta slova s křídly:

Mohu.
Všechno mi vychází.
A nejsilnější: Jsem odhodlán. Abychom to něčím podložili, zkuste si rovnou říci nahlas: «Chci“ a hned potom «Jsem odhodlán/a» – zřetelně pocítíte, že jste energeticky postoupili: od jemnější energie k podstatně mohutnější.

Tento energetický přechod není řízený rozumem, probíhá na biologické úrovni – a právě v tom také spočívá tajemství: sloveso „odhodlán/a“ spouští v těle určité chemické reakce (to není hypotéza, bylo to změřeno). Právě tyto reakce nás nutí myslet produktivně a jednat jistě (nikoli nazdařbůh).

Korigovat svoji řeč nebo všechno nechat při starém, to je už věcí osobního rozhodnutí. Určitě vás nevyzývám za každou cenu změnit svůj slovník, podobné výzvy jsou spíše profanací. Chci vám poskytnout podloženou informaci a ponechat ji vašemu zdravému úsudku.

Proto i když se mi moc chce přesvědčit vás o nutnosti přezkoumat svůj slovník a doplnit ho slovní zásobou vítěze, nebudu na to plýtvat slovy ani vaším časem. Jenom vám chci říci: věřím ve vaši Šťastnou hvězdu.

Má víra nepracuje s žádnými pochybami – zárukou je moje profesionální zkušenost.  A ta mi mnohokrát potvrdila: každý člověk se narodil a žije pod svou vlastní Šťastnou hvězdou.

=========
Ničící slova: nevyslovovat!
Dvě kouzelná slova, která promění váš život
Mateřská terapie. Kouzelná síla slov.