Nebojte se žít!

nebojte-se-zit

Opravdu si myslíte, že budete žít věčně? A nemám na mysli nesmrtelnou duši, ale zcela konkrétní, reálný život.

«Musím si to všechno promyslet. Má náš vztah vůbec budoucnost?»

«Němůžu mu (jí) říct, co k němu (ní) cítím. Co když o můj cit vůbec nestojí?».

«Vždyť víte, jak je v tomhle věku těžké někoho najít… proto s ním zůstávám».

«Nemůžu jí dát najevo, jak ji potřebuju, protože by si myslela bůhví co.».

«Nemůžu jí (jemu) vyznat lásku, protože by si myslel(a), že teď si může dovolit úplně všechno».

A spousta jiných obav…

Tak to skutečně může být. Obavy se mohou naplnit.

Jenomže dokud něco neřeknete, nedáte najevo nebo neuděláte, nic se také nedozvíte a ničeho se vám nedostane. Nikdy nebudete vědět jistě, co a jak mohlo být. Vaše mlčení není projevem zodpovědnosti, ale přehnaně sebejistou předpovědí reakce toho druhého.

Myslíte si opravdu, že budete žít dvě stě let? Kdy se odhodláte něco říci, dát najevo nebo udělat? V příštím životě? Tam se ale setkáte s docela jinými lidmi. Vy sami budete někdo jiný.

Třicet vám nebude věčně, ani pětačtyřicet ne, i těch pětapadesát rychle uletí. Všechno uplyne. Včetně chvíle, kdy jste se mohli vyslovit. Kdy jste mohli uslyšet. Kdy jste mohli pocítit. Uplyne chvíle, kdy jste mohli ŽÍT.

Rozhodli jste se pro pouhé myšlenky o životě. O tom, jak se bojíte. O tom, jak by kdo měl co udělat. Jak všechno dopadne. Myšlenky na to, že nic pěkného se nepodaří.

Ale to vy sami jste tomu pěknému nedali šanci. Dokud neuděláte konkrétní krok, nemá nic pěkného ve vašem životě šanci. Ani jednu jedinou. Vůbec žádnou. Bůh pomáhá těm, kdo si pomohou sami.

Zkuste udělat něco víc, než jste zvyklí, zkuste něco udělat trochu jinak.

Přijměte vlastní nedokonalost. Skoncujte s odhodláním napsat svůj život na čisťounký list papíru, bez škrtů a chyb! Život neběží podle pravítka. Není to žádný předváděcí exponát.

Je krásný právě tím, že je v něm všechno: od bláta až po závratné výšky. Má být bohatý a naplněný.

Neodejdete z něj v běloskvoucím šatu. Ten už ani nemáte. Prostě žijte. Milujte, zkoušejte, dělejte chyby. Nikdo nemá k dispozici věčnost.

Lilie Achremčik

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Keanu Reeves: Každý den je třeba žít tak, jako by byl poslední
Zanechte zvyku odhadovatnáladu jiných