Máte právo odejít z jakékoli situace, v níž se necítíte dobře

«Kdybys někdy zjistil, že jsi v nesprávném příběhu, odejdi». Mo Willems

Máte plné právo opustit jakoukoli situaci, která vám nesedí. Máte právo odejít z každého životního příběhu, ve kterém se sami sobě nelíbíte.

Máte právo odejet z města, které dusí vaše světlo a nedovoluje vám zářit jasněji, máte plné právo sebrat kufry a začít nanovo na novém místě, máte právo změnit svůj život.

Máte právo…

Máte právo opustit práci, kterou nesnášíte, i kdyby vám celý svět říkal, ať to neděláte. Máte naprosté právo hledat něco, co vás bude po celý život motivovat, abyste ráno vstali z postele.

Máte právo opustit toho, koho milujete, kdo se k vám však špatně chová. Máte právo postavit na první místo sebe sama a odejít, jestliže se znovu a znovu snažíte, ale nic se nemění.

Máte právo odejít od špatných přátel, máte právo obklopit se láskou a lidmi, kteří vás podpoří a kteří vám pomohou. Máte právo získávat od nich energii potřebnou k životu.

Máte právo odpouštět si velké i malé chyby, máte právo být na sebe hodní, dívat se na sebe do zrcadla a líbit se sami sobě.

Máte plné právo zbavit se svých vlastních očekávání.

Někdy se člověk domnívá, že odejít je špatné, jako by to snad znamenalo vzdát se a zklamat.

Někdy však je právě odchod to vůbec nejlepší, co pro sebe může udělat.

Umožní mu to změnit vektor svého života, začít znovu, najít sám sebe a objevit svět. Právě odchod někdy znamená zachránit sám sebe před uvíznutím na nesprávném místě, s nesprávnými lidmi.

Odejít znamená otevřít dveře změnám, růstu, možnostem a svobodě.

Vždycky máte možnost odejít, dokud nenajdete to pravé místo, to, co vás udělá šťastnými.

Máte i právo zanechat sebe sama za sebou a stvořit se znovu, úplně jinak a nově.

=========
Umění včas odejít
Rozbité loďky — podobenství o odvaze ke změně