Jak se stát nehorázně šťastným člověkem: postup, který vám změní život

Obsah jakéhokoli filmu i každé knihy by šel vyjádřit pár slovy: něco není, jak být má.

Právě když se něco zvrtne, je to pro nás zajímavé. Přišli jsme na Zem, aby se nám dostalo patřičných lekcí a abychom se naučili poradit si s těžkostmi.

Představte si, že jste v kině a sledujete film. Hlavní hrdinové se setkali, zamilovali se do sebe, vzali se, ani jedinkrát se nepohádali. Všechno v pořádku. Duha míru a porozumění se klene nad jejich domácností. Narodily se jim poslušné děti. Všichni jsou zdraví jako řípy. Snadno naplnili všechny své cíle. Zbohatli, bok po boku zestrárli a zemřeli ve stejný den. Konec filmu. Na takový film byste nejspíš nešli. A nejenom vy. Jenomže právě po takovém životě touží drtivá většina lidí.

Ale třeba takový Titanic? Všechno je špatně od začátku a velmi záhy úplně nejvíc. Loď jde ke dnu. Jeden z hrdinů zahyne. Tak to nás baví, to je přesně ono!

Lidská mysl, lidské ego, obojí touží po stabilitě. Ovšem pro duši stabilita rovná se smrt.

Ego má svůj plán, jak by věci měly být. Jenomže život si píše scénáře sám. A když se plán a scénář neshodují, člověk trpí. Plán a scénář se však neshodují nikdy…

Nevěřte nikomu, kdo vám tvrdí, že vás naučí, jak si splnit každé přání, jak dosáhnout každého cíle, jak všechno podřídit vlastní vůli. To je klam. V životě je to zařízeno jinak. Život je dobrodružství. Nikdo neví, co bude zítra. Nikdo nemůže vyhrávat věčně. Každý cíl není dosažitelný. A právě proto jsme rádi na světě. Protože život je zajímavý. Vzrušující. Všechno se ustavičně a bez přestávky mění.

Jenomže jak být šťastný, je-li život natolik nepředvídatelný?

Nejprve si člověk musí uvědomit jednu věc: žádné chyby ani neúspěchy neexistují. Existuje buď úspěch, když dosáhnete svého cíle, nebo zkušenost, když cíle nedosáhnete. Zkušenost vás přibližuje k cíli a zároveň naplňuje váš život pohybem, změnou, dodává mu zkrátka šťávu.

Stejně tak ani žádní smolaři neexistují. Jsou jenom velmi zkušení lidé. Také vy jste zkušení. Jinak byste totiž byli nehorázně šťastní a nečetli byste tenhle článek.

Seznamte se s jednoduchým postupem, jehož uplatnění vám umožní pocítit neobyčejnou radost ze života. Spousta problémů zkrátka vymizí a život se vám stane svátkem. Co je to za metodu?

Metoda “Hurá!!!”

Nedokážeme spatřit svůj životní scénář jako celek. Nemáme na to dost odstupu. Veškeré nepříjemnosti vedou konec konců k úspěchu, ale my nejsme schopni to nahlédnout. Ohlédněte se za svým životem. Zjistíte, že většina toho dobrého se ve vašem životě objevila vlastně díky „nedobrým“ událostem.

Vaším úkolem je naučit vlastní mysl neprotivit se životu. Naučit se najít ve všem něco dobrého. Všechno, co se děje, děje se k lepšímu.

Opozdíte se například do práce. Gratulujte si. Jako kdybyste vyhráli v loterii. Zaradujte se a řekněte si: “Hurá!!! To je super! Takové štěstí! Jsem borec!!! Díky, živote!!!”

  • Propustili vás nebo jste onemocněli. Hurá!
  • Ztratili jste klíče od bytu. Hurá!
  • Někdo vám udělá na silnici „myšku“. Hurá!
  • Nesehnali jste oblečení, které potřebujete. Hurá!!!
  • Zapomněli jste splnit, co jste slíbili. Hurá!!!
  • Nikdo vás nezná, nic neznamenáte a pořád ještě nejste milionář. Hurá!
  • Nenašli jste toho pravého či pravou. Hurá!
  • Pohádali jste se. Hurá!Zkrátka si hrajte. Vypněte vnitřního kritika. Rozum vám bude říkat: „Z čeho se proboha raduješ, ty blázne? Hlupáku! Měl bys buď bojovat s okolnostmi a sám se sebou, nebo se cítit ublížený“! Neposlouchejte ho a zkuste se radovat. Radovat!!! Jako byste ani netušili, že to, co se přihodilo, není dobré.

Počítejte si svá “Hurá”. Dneska třeba jenom deset a zítra už patnáct. Rozum vás bude přesvědčovat, že pokud se budete radovat, svého cíle nikdy nedosáhnete. Jenomže je veliký omyl myslet si, že cílů se dosahuje na základě obav a strachu, stresu a negativity. Mnohem snáz cíle dosáhnete hrou. Zvesela.

Je moc důležité, abyste své “Hurá” říkali upřímně. Tak říkajíc od srdce. Zkuste se zaradovat upřímně a z celého srdce, jako se umějí radovat děti, radovat se, že jste měli štěstí, pochválit sami sebe a poděkovat životu za jeho dar.

Po nějaké době budete pociťovat lehkost a radost. Jen tak. Bez příčiny. Je to udivující. Vlastně byste si měli dělat starosti nebo být smutní, ale vy budete veselí. Bude vám dobře. Dobře z toho, že jste na světě. A že všechno jde tak, jak má.

Vyzkoušejte tenhle postup, uplatňujte ho den co den. Budete opravdu ohromeni, jak šťastný člověk se z vás stane.

=========
34 klíčů ke štěstí
Chceme, aby se štěstí opravdu dělo