Dojemné příběhy o lásce

dojemne-laska

Dnes jsem vdal svou dceru. Před deseti lety jsem po vážné havárii vytáhl z hořící dodávky čtrnáctiletého chlapce. Verdikt lékařů byl jednoznačný: nikdy víc nebude chodit. Moje dcera ho spolu se mnou několikrát v nemocnici navštívila. Pak už tam chodila beze mě. A dneska jsem viděl, jak přes veškeré prognózy se širokým úsměvem navlékl mé dceři prsten – a pevně u toho stál na vlastních nohách.

***

Ráno jsem před svým květinářstvím uviděl muže ve vojenském. Vysvětlil mi, že za chvíli musí odjet na letiště. Odjíždí na roční služební cestu a rád by u měl objednal 52 kytic. „Víte, každý pátek přináším své ženě pěknou kytku a nechci tenhle zvyk kvůli služební cestě porušit.“ Domluvili jsme, že každý páteční podvečer nechám kytici doručit jeho ženě do zaměstnání… Dal jsem mu poloviční slevu, protože setkání s takovou láskou mi prosvětlilo celý den.

***

Dneska jsem svému  osmnáctiletému vnukovi vyprávěla, že za celá má školní léta jsem nikdy nebyla na školním plese. Jednoduše mě nikdo nepozval. A představte si: večer u mě vnuk zazvonil. Měl na sobě smoking a zval mě na školní ples jako svou partnerku.

***

Když se probrala z téměř osmnáctiměsíčního kómatu a dokázala slabým hlasem promluvit, řekla mi: „Děkuji ti, žes byl se mnou, žes mi vyprávěl všechny ty krásné příběhy, že jsi vždycky věřil, že se probudím… A jak ses mě ptal: ano, vezmu si tě.“
Dnes v poledne jsem si zašel do parku sníst obložený chleba k obědu. Posadil jsem se na lavičku. Sotva jsem rozbalil ubrousek, když nedaleko zastavilo auto a z něj vystoupil starší pár. Spustili v autě všechna okénka. Zevnitř se linula hudba. Muž vystoupil z vozu, otevřel dvířka, podal ženě ruku a potom celou půlhodinu tančili pod dubem, u kterého zastavili.

***

Můj otec je ten nejlepší, jakého si dovedete představit. Miluje mojí maminku (a vždycky jí udělá něčím radost), chodí na každý můj fotbalový zápas (hraju od pěti let a teď je mi 17), vždycky se postaral o celou rodinu. Dneska ráno jsem v jeho bedýnce s nářadím hledala ploché kleště a našla jsem na dně složený špinavý papírek. Byla to stránka z tátova starého deníku s datem měsíc před mým narozením. Stálo tam: „Je mi 19, jsem alkoholik, kterého vyhodili z vejšky, neúspěšný sebevrah, oběť dětské šikany a bývalý zloděj aut. Příští měsíc si k tomu všemu ještě můžu připsat: „mladý otec“. Přísahám, že udělám všechno, aby to maličký bylo v pohodě. Budu pro něj takovým tátou, jakýho jsem sám nikdy neměl“. – Nevím, jak to dokázal, ale tátovi se to podařilo.

***

Dneska mě můj osmiletý syn objal a řekl: „Jsi nejlepší maminka na celém světě!“ Smála jsem se a říkala: „A odkudpak to víš?Vždyť neznáš všechny maminky na celém světě.“ A on mě objal ještě pevněji a řekl: „To ty jsi můj svět!“

***

Můj jednadvacetiletý labrador sotva vstane, skoro vůbec neslyší a nemá už sílu ani štěkat. Přesto ale kdykoli vejdu do pokoje, radostně zavrtí ocasem.

***

Jeli jsme s dědou domů a a on se ke mně najednou od volantu obrátil a povídá: „Ještě zastavím tady na rohu koupit babičce kytku. Jsem tu hned.““A co je dneska za den?“, ptal jsem se, „Nějaký zvláštní?“ „Ne, nic mimořádného“, povídá děda, „I když každý den je něčím zvláštní. A tvoje babička má ráda kytky. Je jí s nimi dobře.“

=========
Zázraky se dějí- příběhy pro duši
Slova, která změnila život. Příběhy k zamyšlení.