Čemu se naučí člověk rozvedený ve dvaadvaceti

razvod-20

Zkrachovalá manželství jsou dost hrozná věc… tak tohle si nemyslí úplně všichni. Přečtěte si příběh Angličanky, která se ve dvaadvaceti rozvedla a své nezdařilé manželství má za skvělou životní zkušenost a přímo osudovou událost.

Mnoho lidí pokládá časné manželství za chybné rozhodnutí, které může skončit jenom špatně. A opravdu – nejčastěji ze všeho se manželství uzavřená v raném věku rozpadnou. To ale vůbec neznamená, že byla nezdařilá. Tady máte životem prověřenou zkušenost anglické dívky, která se vdala v devatenácti a tři roky nato se rozváděla. Uvádí jen samé klady a motivaci – zvláště doporučujeme číst těm, kdo se nedávno rozešli se svou drahou polovicí.

Narodila jsem se ve Velké Británii. Když mi bylo osmnáct, vydala jsem se na cesty, jen tak, abych si odpočinula a získala nějaké zážitky. Mí přátelé také cestovali,    bez nějakého zvláštního cíle – navštívili Rusko, Čínu, Ghanu… Moje sestra byla          na Novém Zélandu. Já sama jsem se rozhodla jet do Austrálie. Můj život se tam úplně změnil.

Zamilovala jsem se, v devatenácti jsem se vdala a zůstala v Sydney. Žila jsem v Austrálii sedm let – tři z nich jsem prožila s člověkem, kterému bylo, když jsme se brali, jen třiadvacet. Oženil se se mnou jen osm měsíců potom, co jsme se v jednom baru v Sydney poznali.

Dneska je mi třicet. Deset věcí, které jsem pochopila po svém rozvodu ve dvaadvaceti?

1. Žádné chyby neexistují

Moje manželství byla krásná životní zkušenost. Až do dneška jsem svému bývalému muži vděčná, že mi poskytl příležitost tím vším projít.

2. Naslouchej svému srdci

Nemám ráda výraz „nevydařené manželství“. Můj lékař mi tenkrát řekl, že potřebuju odvahu a sílu, abych to manželství zrušila a to bych ke zrušení něčeho „nepodařeného“ jen těžko potřebovala. Měl pravdu. Kromě toho, pokud vynechám poněkud bouřlivý závěr, zažili jsme s bývalým manželem mnoho šťastných chvil.

3. Nikoho neposlouchej

Normální je důvěřovat citům, které člověk prožívá v konkrétní chvíli, i když všichni ostatní řeknou, že se zbláznil. A já jsem šťastná, že jsem to dokázala. Mám teď skvělou životní zkušenost, zralé myšlení i zajímavý příběh k vyprávění.
4. Šťastný rozchod

Ukončení manželství, i když jste ho zrovna neočekávali, může být i šťastné. Začátek nových vztahů, i když se zprvu nezdají takové, jako ten předešlý, je kouzelný a vzrušující.

5. Jenom přítomná chvíle

Žijte současným okamžikem – nikdy nevíte, co vám chystá budoucnost.

Dnes lituji, že jsem jako mladší nebyla klidnější a víc uvolněná. Lituju, že jsem byla na nervy, když se naše manželství rozpadalo a život se změnil.

6. Neodkládejte to

Snažte se postihnout ten moment, kdy nastal čas říci „sbohem“. Pamatujte, že konec je zároveň možností nového počátku. Neodkládejte to, co je nevyhnutelné, udělejte to včas.

7. Začít je snadné

Začít znova můžete kdykoli. Začala jsem ve dvaadvaceti. Neměla jsem peníze, žádné příbuzné nablízku, aby mě podrželi. Měla jsem jen slepou víru mládí a když se dnes ohlížím, vidím, že to bylo to hlavní.

8. Riziko a odměna

Když riskujete, je sám život odměnou. Dnes jsem hrdá, že jsem tolik let žila v tak pěkné zemi. Austrálie pro mě představuje jakési duchovní místo.

9. Životní lekce

Manželství, které netrvá dlouho, nás naučí mnoha věcem a řekne nám hodně o nás samých. Byla jsem tenkrát rozmazlená a sobecká, chtěla jsem, aby všechno bylo  po mém. Dneska se dokonce divím, jak to se mnou můj tehdejší manžel mohl tak dlouho vydržet. Ale přišlo mi to k duhu. Bylo to moje životní poučení.

10. Život je nepředvídatelný

Poslední poučení, které jsem ze svého manželství získala:

Život má s námi mnohem více plánů, než jak to vidíme v daný moment.

Mé rané manželství bylo nutné proto, abych zůstala v Sydney. Rok po rozchodu jsem potkala muže, který se stal mým druhým manželem a žijeme spolu dodnes.  Je to láska opravdu na celý život.

Když jsme oslavili čtyři roky společného života, odjeli jsme z Austrálie do Colorada. Dnes žijeme v New Yorku. Žijeme tak, jak se mi jako mladší ani nesnilo.

Děkuju Vesmíru za to, že jsem potkala svého druhého manžela, jsem vděčná, že jsem si ho vzala ve věku, kdy už jsem věděla, co od partnera očekávám a co mu mohu dát já.

Zároveň si ale uvědomuju, že by k tomu nikdy nedošlo, nebýt toho osudového setkání v jednom z barů v Sydney…

Co naučily minulé vztahy vás?

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Seznam, který zachránil mé manželství
9 důvodů, pro které mají muži rádi ženy přes 40
8 příznaků zdravé lásky – pro hezčí život