7 zásad emocionálního zdraví od Liz Burbo

burbo

Sedm pravidel emocionálního zdraví z nové knihy neuvěřitelné kanadské filosofky a psycholožky, autorky mnoha bestsellerů Lizy Burbo, která by měl znát každý.

Liz Burbo je kanadská filosofka, psycholožka, učitelka, nositelka osvěty, jednoduše řečeno – guru osobního růstu. Vybudovala významná střediska v různých kanadských městech, v USA, Evropě a na Antilách. Pořádá v nich semináře, konference, vystupuje s přednáškami a organizuje kurzy. Její první knihy „Naslouchej svému tělu, svému nejlepšímu příteli na Zemi“, se jen ve Francii prodalo více než milion exemplářů.

Sedm pravidel emocionálního zdraví z nové knihy Liz Burbo:

1. Noste barevné oblečení

Lidé, kteří oblékají výhradně oděvy černé barvy, trpí zpravidla takzvaným syndromem „zavrženého“. Pokoušejí se tímto způsobem zmenšit své trápení – černá barva je „odřízne“ od vnímání okolního světa. Zapomínají však na jedno: také lidé okolo jsou „odříznuti“ od nich.

2. Pijte více vody!

Připomínáme, že různé tekutiny, které požijete v průběhu dne, neobsahují ani dva litry vody, kterou byste měli vypít každý den. Musí to být právě jen čistá přírodní voda napomáhající očistě vašeho těla od překyselení, jehož vznik dnes způsobují prakticky všechny potravninářské výrobky.

3. Buďte vnímaví k vlastním myšlenkám

Pamatujte, že nikdy nedokážete kontrolovat, co říkají nebo čemu věří jiní lidé. Můžete se však rozhodnout být pánem svých vlastních myšlenek, tedy i vlastních slov, která jsou vždy odrazem vaší mysli.

4. Najděte si čas na spánek

Bylo by dobré, kdybyste se před spaním věnovali inspirativní četbě zvyšující vaše vibrace lásky a sebeúcty. Pokud těžko usináte kvůli zvýšené rozumové aktivitě, vstaňte a zapište si všechno, co vám běží hlavou. Až znovu ulehnete, představujte si pouze svá přání, v žádném případě nějaké aktuální problémy.

5. Všímejte si krásy kolem

Abyste se obklopili krásou, nemusíte utratit celé jmění. Projděte bytem a oceňte, co krásného nacházíte v každém předmětu. Myslím, že se rychle přesvědčíte, že „krásný“ vůbec neznamená „drahý“. Abychom viděli krásu, musíme k ní být vnímaví. Rozvíjejte v sobě tuto schopnost!

6. Neberte život příliš vážně

Znamená to naučit se uvolnit, umět se smát a nebýt až tak vážní. Umění uvolnit se vám dá možnost cítit se dobře, i když třeba nějaký dosažený výsledek nebude odpovídat vašemu očekávání. Mít všechno pod kontrolou není možné!

7.Nikdy se nevzdávejte

Pamatujte, že jestliže se vaše přání neplní, znamená to, že vás čeká něco lepšího než teď. Řekněte si, že v životě neexistují ani propady, ani omyly, jsou pouze zkušenosti, které vám pomáhají poznat sebe sama.

=========
45 životních lekcí od Reginy Brett
Lekce uzdravující síly mysli od Louisy Hay
7 vnitřních zákonů harmonického života