7 věcí, které byste NIKDY neměli zveřejňovat na Facebooku

Sociální sítě nám umožňují kontakt s přáteli a rodinou, ať jsme právě kdekoli. Jsou prostorem umožňujícím překonávat vzdálenosti, získávat vědomosti i vydělávat peníze. Pokud však zveřejňujete, co zveřejňovat nemáte, můžete poškodit svoji pověst – a nejen svou, ale i lidí, kteří jsou s vámi spojováni. Než člověk dá něco na Facebook, měl by se zamyslet. Své osobní informace sdílí s milióny uživatelů. A to by se mohlo obrátit proti němu.

Co tedy nikdy nezveřejňovat na Facebooku:

1. Posedlost vztahem

Když zveřejníte fotku se svým partnerem, může to být milé. Pokud jich však na síť dáváte příliš mnoho a příliš často, ukazuje to spíš na vaši nejistotu ve vztahu. Soustřeďte se raději na skutečný vztah, než na jeho předvádění na síti.

2. Fotky dětí

Každá informace o dětech a samozřejmě i jejich fotky jsou v případě zveřejnění na síti potenciálním zdrojem nebezpečí. Rodina je to nejcennější, co člověk v životě má. Je opravdu nepochopitelnou nezodpovědností zveřejňovat fotky svých dětí nebo jakékoli informace o nich.

Chraňte své děti. Zveřejníte-li jednu fotku, která není zdrojem žádných doplňujících informace, je to ještě přijatelné. Nic víc ale ne. Nikdy a za žádných okolností.

3. Hesla a čísla účtů

Na první pohled věc samozřejmá. Při bližším seznámení se sociálními sítěmi však někdy zůstává rozum stát…

4. Sdělovat údaje o svém životě

Kvůli bezpečnosti vlastní i svých blízkých se vyhýbejte údajům o tom, kdy vstáváte, v kolik odcházíte, kam chodíte běhat, kdy v bytě nikdo není a tak podobně.

5. Vyprávět o své práci

Asi už jste někdy narazili na zprávu, že nějaká firma propustila zaměstnance proto, že se na síti nevyjadřoval o svém zaměstnavateli právě pozitivně. O svých úspěších, pracovní náplni i pocitech spojených se zaměstnáním, se s ostatními bavte zásadně jenom osobně. Nikdy nezapomínejte oddělovat osobní život od profesionálního.

6. Svou adresu nebo číslo telefonu

Přátelé i rodina vědí, jak se s vámi spojit. Sdílet tuhle informaci na síti je krajně nebezpečné. Stejně tak je nebezpečné sdílet údaje o svém momentálním pobytu, protože to může být zneužito k vykradení bytu nebo domu.

7. Vyjadřovat nenávist

=========
Kdyby ti nejmenší psali na Facebook…
Jak se stát nesnesitelným na Facebooku