25 nejlepších citátů ze „Sexu ve městě“

sex-ve-meste-big

Bláznivé, humorné i moudré životní pravdy sexy čtveřice.

Carrie Bradshaw, Samantha Jones, Miranda Hobbes a Charlotte York – to je velkolepá čtyřka ze „Sexu ve městě“. Řada příslušnic slabšího pohlaví se od roku 1998 ráda poučuje z lekcí porozumění, tolerance, zbavování zábran a umění vážit si sama sebe v moderní společnosti. Milostná dobrodružství, sexuální experimenty, opilecká odhalení, bezpečný sex, upřímná lítost a hledání svého místa ve světě úspěšných žen i opravdové přátelství jsou podstatou krátkých poutavých dílů seriálu.

Mnozí „nemravný“ serál kritizují. Je prý v něm příliš vulgarity a sexu. V životě se ovšem sex rovněž nevyskytuje pouze v posteli… Svět a lidé, kteří nás v něm obklopují, nám „vykazují správné místo“ každý den – zákony, zvyky, přáními i požadavky.

Třicetileté, úspěšné, pěkné a sexy, schopné přiznat vlastní chyby a otevřít se novým citům a vztahům – jsou příkladem žen, které přitahují. V seriálech s hlavní ženskou postavou je hrdinka často prototypem věčné oběti, kterou je třeba čtyřiadvacet hodin denně zachraňovat a bránit. To ovšem není pro moderní ženu ten nejpřitažlivější vzor .

V rozhovoru obvykle vyplouvá na povrch pravda. Bláznivé i humorné životní pravdy se  sexy čtveřici zjevovaly při jejich setkáních nad sklenicí Cosmopolitanu. Tady je 25 názorů hrdinek seriálu o bláznivosti tohoto světa, o chybách ve vztazích, neschopnosti mužů a místě ženy v moderním světě:

1. Všechno, co se stalo než řekne „miluju tě“, se nepočítá.

2. Nějak se promíchali svobodní se ženatýma.

3. Možná, že některé ženy prostě nejde ochočit a ony běží volně, bez sedla a uzdy, dokud se nenajde někdo jako ony samy, kdo poběží s nimi?!

4. Ženy chtějí být zachraňovány.

5. Mají snad muži představovat něco, v co by ženy mohly věřit? Od dětství se učíme, že opravdová láska není snadná. Ve druhém jednání obvykle nastupují překážky, aby se ti dva ve třetím mohli dočkat dlouhého a šťastného života, po kterém společně zemřou ve stejný den. Ale co má člověk dělat, když se žádné překážky nevyskytnou? Znamená to, že něco chybí? Potřebuje snad láska nezbytnou dávku dramatu?

6. Není to divný? Chlapovi je 34, nemá prachy, nemá kde bydlet, je svobodný a jaká je po něm poptávka! A ženský je 34, má super práci, přepychový byt a je úplně osamělá, to je prostě tragédie…

7. Nové vztahy jsou určovány těmi starými.

8. Radši se budu dřít na svým poli, než hledat kousek zelenýho bokem.

9. Jestli se chceš vdát, nesmíš trávit čas s osamělými neuspokojenými ženami.

10. Jestli někdo nesplnil vaše očekávání, rozhodně to neznamená, že byste se jich měli vzdávat.

11. Přemýšlela jsem nad tím, co to je pravda. Možná jí přikládáme příliš velký význam a říkat pravdu je akt bezbřehého egoismu, kdy zbavujeme svou duši hříchu a působíme přitom bolest zcela nevinnému člověku? Je třeba ve vztahu dvou lidí vždycky říkat pravdu?

12. Závidím ženám, které dokážou říci: „Drahý, bylo to opravdu krásné, tolik jsi mi dal, buď šťasten s nějakou jinou!“ U mě bůhví proč to zní vždycky nějak jako „Bylo to k ničemu, zmiz“.
13. Odrostla jsem mužům své minulosti, ale ještě jsem nedorostla mužům své budoucnosti.

14. Na to jsem nepomyslela, dokud mi neřekl, že na to nemám myslet.

15. Kdys měla naposled sex? Přemýšlíš, takže dávno.

16. Možná jsme měli pravdu, když jsme míň uvažovali a víc se líbali?

17. Koule chlapa chlapem nedělají!

18. Cizí názor vůbec není důležitý. Nikdo neví, co se děje za zavřenými dveřmi.

19. Když máme dobrý sex, tak jaký má význam co si někdo myslí?

20. Je snad minulost kotva, která nás táhne zpátky? Možná bychom měli propustit toho, kým jsme byli, abychom se mohli stát tím, kým budeme?

21. Když se muž dopustí zoufalého činu, je obvykle pokládán za romatického. Když se ho dopustí žena, tak je prostě zoufalá nebo bláznivá.

22. Žena sedí a láme si hlavu, proč všechno nebylo, jak mělo být, pořád dokola nad tím přemýšlí. A mužský si prostě řekne „bezva“ a nabalí si novou známost.

23. Vztahy by měly končit stejně důstojně, jako začínaly!

24. Nespat s mužem hned na prvním rande si vymyslely ženy, které nikdo nechce, jenom proto, aby kazily náladu nám – ženám, které chce každý!

25. Viděla jsem ho. Byla jsem úplně paf.

«Sex ve městě»  ženy učí, aby samy sebe a své prožitky vnímaly jako krásu, jejímž prostřednictvím svět ukazuje svou skutečnou tvář. Je příjemné dívat se na elegantní, upravené ženy, které to nevzdaly a neskryly se před světem kvůli drobnému problému: že zatím nenašly toho svého. Vzdávat se nesmíme nikdy. Byly jsme zrozeny ke štěstí, proto je musíme hledat. U toho, kdo se vzdal, štěstí na dveře nezaklepe. Štěstí vyhledává ty, kdo jsou aktivní, skuteční, živí.

ŽIJTE NAPLNO - TŘÍTÝDENNÍ ONLINE KURZ
Staňte se lepší verzí sebe sama a začněte se cílevědomě přibližovat životu svých snů. Začátek - ihned.

=========
Jak získat muže?
9 důvodů, pro které mají muži rádi ženy přes 40
Žena, pro níž se člověku chce žít