20 věcí, které nesmíte snášet, protože život je na to příliš krátký.

Člověk má jen jeden jediný život, ale když si počíná správně, nemuselo by to být tak málo… Nezapomínejte na to.

Připadá vám, že den po dni se pohybujete v uzavřeném kruhu? Je možné, že tenhle váš pocit je způsoben tím, že se příliš snadno smiřujete s věcmi, s nimiž byste se smiřovat neměli. A že nastal čas vrátit si svůj opravdový život.

Začít můžete hned teď. Tady je výčet toho, s čím byste se měli přestat smiřovat:

1. Lidé kteří se pokoušejí stáhnout vás na dno

Vztahy by nás měly nabíjet silou a dodávat nám energii, nikoliv nás jich zbavovat.

Snažte se co možná nejvíc času trávit s lidmi chytrými a cílevědomými. Stýkejte se s těmi, s nimiž se cítíte dobře, s nimiž rádi trávíte čas a kdo smýšlejí podobně jako vy. Hledejte lidi vyznávající podobné hodnoty.

2. Negativní situace v zaměstnání nebo práce sama.

Nespěchejte s rozhodováním ohledně oblasti, v níž byste rádi budovali svoji kariéru. Pokud se vám vaše práce nezamlouvá, pokračujte v hledání. Uvidíte, že nakonec najdete práci, kterou budete mít upřímně rádi.

Pracujete usilovně a líbí se vám, co děláte? Pak tu práci neopouštějte. Když člověk dělá, co ho baví a zajímá, nepřipadá mu těžká žádná práce. V životě je to jedno z největších štěstí.

3. Vaše vlastní negativita.

Věnujte pozornost tomu, jakým způsobem, jakým tónem rozmlouváte sami se sebou. Věnujte pozornost myšlenkám, které vám poletují v hlavě.

Máte pocit, že jste až příliš plní negativity? Zastavte své myšlenky a ihned je začněte nahrazovat jinými, co možná nejvíc pozitivními. Hlídejte si svou negativitu a nedovolte, aby vás zaplavila.

4. Rozhovory o ničem.

Říkejte to, co si myslíte. Buďte si tím, co říkáte, jisti. Formulujte svou řeč přesně a jasně. Klaďte otázky. Ptejte se na každou věc tak dlouho, dokud přesně nepochopíte, co se vám říká.

5. Nepořádek v životě i na pracovišti.

Na pracovišti mějte pořádek. Zbavte se věcí, které nepotřebujete. Totéž platí i v životě. Kde je přebytek starého, není místo pro nic nového.

6. Zvyk věčně se omlouvat.

Vstávejte o půl hodiny dříve, než jste si navykli, a nebudete muset dělat všechno ve spěchu a omlouvat se za věčná zpoždění.

7. Snaha splynout s okolím.

Někdy se dokonce můžete setkat s tvrzením, že člověk by se měl snažit být jako ostatní. Jenomže tak se pouze stanete součástí davu a ti, kdo vám tohle tvrdili, vás začnou přehlížet a věnovat se jen svým záležitostem. Neposlouchejte je.

Buďte sami sebou. V životě můžete stejně být jen sami sebou a nikým jiným. Všechny ostatní role už jsou obsazené, jak praví klasik.

8. Neochota pečovat o vlastní tělo.

To nejdůležitější v lidském životě je zdraví. Nezapomínejte na to. Jezte správně a jezte zdravé věci, věnujte čas fyzické zátěži a každý rok jděte na preventivní zdravotní prohlídku.

9. Strach ze změn.

V životě máme jen jedinou jistotu – ustavičnou změnu. O ničem jiném život není. Každý den se liší od toho předcházejícího. Žádný se nepodobá tomu, který přijde.

Každý den máme šanci začít něco nového a ukončit něco starého. Uvědomte si to. Nebojte se změn a nesnažte se udržet věci v neměnném stavu. Váš život by ustrnul. Váš vlastní rozvoj by se zastavil. Jděte změnám vstříc a snažte se každý svůj den prožít na maximum.

10. Snaha věnovat veškerý svůj čas jenom práci.

Jednotlivé oblasti života se navzájem ovlivňují a když nejsou v rovnováze, bývají důsledky neblahé. Sepište si své životní role a zamyslete se, zda mezi nimi dodržujete balanc a nešidíte některou z nich. Jestliže práce pohltí všechen váš čas, je to špatně, i když třeba zatím nemáte rodinu a s ní spojené povinnosti. Radujte se a bavte se, dokud to jde. Jestliže úsměv nikdy neopouští vaši tvář, děláte všechno správně.

11. Lidé nebo reklamy tvrdící, že s vaším zevnějškem není všechno v pořádku.

Přitažlivý zevnějšek je jistě pastvou pro oči, každý se rád podívá. Přesto však se lidé zamilovávají do osobnosti. A přitažlivá osobnost je také tím, co je důležité.

Buďte na sebe pyšní. Na takové, jací jste. Protože jste krásní.

12. Chronické nevyspání.

Unavený mozek prostě nemůže pracovat naplno. K tomu není co dodat. Do značné míry je to otázka pudu sebezáchovy a zdravého rozumu.

13. Zvyk dělat a prožívat stále to samé.

Nekonečná repríza zábavy i dovolené, pracovní stereotyp, každý den je kopií toho předchozího… takhle určitě ne. Člověka formuje jeho životní zkušenost. Čím více je v životě mnohotvárnosti, tím pestřejší a zajímavější zkušenosti. Tím více připravenosti a životní odvahy.

14. Chamtivost.

Nedovolte, aby vás tahle strašná vlastnost ovládla. Dokáže zničit i ty, kdo jsou v životě nejúspěšnější, likviduje vztahy a životní jistoty.

15. Zvyk zadlužovat se.

Žijte skromněji. Nekupujte věci, které nepotřebujete. Než se rozhodnete pro nějakou větší koupi, velmi dobře se rozmyslete. Dejte si den či dva na rozmyšlenou.

Šetřete si peníze do rezervy. „Zadní kolečka“ existují.

16. Lhaní.

Jste-li k lidem poctiví, získáváte duševní klid. A ten je neocenitelnou věcí. Skutečně to tak funguje. Lhaní kromě toho, že je bezectné, je neuvěřitelně vyčerpávající záležitostí. Nelžete a nepodvádějte. A nesmiřujte se ve svém životě s přítomností lidí, kteří stále bezostyšně lžou.

17. Nevěra.

Blízký vztah mezi dvěma lidmi je něco zcela unikátního. Je to spojení založené na důvěře. Pokud tomu tak je, je to dar osudu. Jestliže si však partneři nejsou věrní a nesnaží se na vztahu pracovat, nemá žádný smysl vztah udržovat.

18 Domov, ve kterém se necítíte ani v pohodě, ani v bezpečí.

Jestliže se necítíte v bezpečí v místě, které označujete za svůj domov, nebudete se cítit v bezpečí nikde. Přemýšlejte, kde je chyba. Najděte a zařiďte si místo, které budete nazývat s láskou a hrdostí svým domovem.

19. Pocit, že na něco nejste připraveni.

Pokud nejste připraveni úplně na všechno, počítejte alespoň s tím, že život je nepředvídatelný.

20. Nicnedělání.

Pokud nezačnete včas jednat a využívat možností, které vám život přináší, začne jednat a využívat jich někdo jiný. Budete-li pouze sedět a myslet na to, že byste něco měli změnit, nezměníte vůbec nic. A v první řadě změňte sami sebe.

Člověk má jen jeden jediný život, ale když si počíná správně, nemuselo by to být tak málo… Nezapomínejte na to.

=========
Změnit svůj život není nic strašného. Strašné je trpět.
Deset lží, kterým vás nutili věřit