12 příznaků, že ještě stále stojí za to o vztah bojovat

Ať se zlobíte sebevíc, vždycky myslíte na to, co říkáte. Děláte to proto, že ten druhý je člověk vám drahý.

1. Všimla jste si leckoho, kdo by se k vám možná i hodil. Ale intuice vám napovídá nescházet se ani s jedním z těch lidí. Ano, jistě, v moři je ještě spousta ryb. Jenomže vás to vůbec nevzrušuje. Vy jste si tu svou už vylovila. O jiné nemáte zájem.

Chcete být právě s tímhle člověkem. A ať je vám teď sebevíc těžko, jste odhodlána o vztah právě s tímhle člověkem bojovat.

2. Už jenom pouhá myšlenka, že ten, koho milujete, může být právě v téhle chvíli někde s někým jiným, vás přivádí k zuřivosti. Nenávist ve vás jen jen kypí. Je váš a jenom váš!

Chcete se hned, bez prodlení, ujistit, že kromě vás si nikoho jiného nepustí k sobě tak blízko.

3. Perspektiva, že byste znovu byla sama, svobodná a nezávislá, vás absolutně nenaplňuje nadšením. Už nechcete víc hledat. Nechcete sledovat internetové seznamky a komunikovat s neznámými lidmi.

Víte jistě, že už jste našla člověka, se kterým chcete být do konce svého života. A velice moc si přejete neztratit ho.

4. Když si představujete budoucnost, vždycky je součástí vašich představ i váš partner. Připadá vám, že bez něj tam za horizontem prostě nic není..

Nepřejete si budoucnost, ve které by byl s vámi někdo jiný. Taková možnost vás vůbec nenapadne.

5. Čas, který strávíte s ním, nepokládáte nikdy za zbytečně ztracený. I kdybyste oba zůstali jen doma a celý den chodili po bytě v pyžamech, budete tento den stejně pokládat za nádherný.

6. Ve vašem vztahu není ani náhodou všechno bez jediného mráčku. Za tenhle vztah už jste musela bojovat a ne jen jednou. Měli jste opravdu velké hádky a závažné konflikty. Ale bez ohledu na to, že váš vztah byl občas opravdu pořádně napjatý, ani jeden z vás nikdy nepřekročil jistou mez.

Ať se zlobíte sebevíc, vždycky myslíte na to, co říkáte. Děláte to proto, že ten druhý je člověk vám drahý.

7. Zbožňujete ten pocit blízkosti, který se ve vás rodí po jeho boku. Zvykla jste si na vůni jeho těla. Na jeho teplou, pevnou dlaň. A i když je třeba momentálně ve vašem vztahu všechno špatně, pouhá partnerova blízkost vám stejně vnuká důvěrně známý pocit bezpečí a ochrany.

8. No ano, právě teď ve vás notně bouří negativní emoce. Hrozně moc se jeden na druhého zlobíte. Ale i v takových chvílích v sobě oba dva nacházíte sílu se ovládnout a nepřekročit mez respektu k tomu druhému. Víte, že vzájemná úcta mezi vámi se nikam nevytratila.

9. Je pro vás partner ještě stále sexuálně přitažlivý? Pokud ano, skutečně stojí za to o váš vztah ještě bojovat. Mnoho dvojic se prostě přestane snažit, přestanou o sebe pečovat, přestanou se chtít jeden druhému líbit. Jestliže u vás tohle neplatí, je to dobré znamení.

10. V poslední době vám není zrovna dvakrát veselo, to je fakt. Ve vztahu není všechno tak jednoduché, jak byste si přála. Ale nehledě na to, partner i tak nachází způsob, jak vás přimět k úsměvu.

Ten, koho milujete, dokáže váš život vždycky rozzářit.

11. Když jdete na nějakou akci společně s ním, jste stále ještě pyšná na to, že právě on je váš partner. Nechcete se mu vyhýbat ani se před ním schovávat. A i když teď není všechno mezi vámi právě nejlepší, chcete mu být co možná nejblíž.

12. Nelíbí se vám, když s vámi někdo příliš otevřeně flirtuje. Proč? Protože si přejete, aby s vámi flirtoval jen jeden člověk – ten, který je teď vaším životním partnerem.

=========
Proč se přátelíte s lidmi, které nesnášíte.
Proč je spřízněná duše zrcadlem duše vlastní.