11 lehkých komedií pro dobrou náladu

Užijte si víkendu radostně, s lehkostí a zábavou, kterou nabízejí tyto lehké romantické komedie.

Nikdy není pozdě (2015)

f1

Ricki Rendazz (Meryl Streepová) je kytaristka, která kvůli snu o rockové slávě opustila manžela a tři děti. Žádnou velkou díru do světa ovšem neudělala. Vydala jedno LP a dál už musí řešit jen osobní bankrot a občas vystupuje v místním baru. Bývalý manžel (Kevin Kline) ji informuje, že jejich dceru (Mamie Gummer, skutečná dcera Streepové) opustil manžel. Rockerka si uvědomuje svůj osobní dluh vůči dceři a sedá do letadla… Tváří v tvář rodině se chytá šance změnit se. Jednoduché to ovšem nebude. Své o tom ví celá její rodina. Vynikající herecké výkony Meryl Streepové a její filmové i skutečné dcery jsou ozdobou filmu.

Frankie a Johnny (1991)

f2

Al Pacino se pokusil o padělání a tato hloupost ho stála půldruhého roku vězení. Ve výkonu trestu se dostal k vaření, které ho chytlo, a tak po propuštění hledal odpovídající místo. Našel je a našel také Michelle Pfeifferovou. Ta ovšem nemá dobré zkušenosti s muži a Al to nebude mít jednoduché. Oba by chtěli být šťastní… Komedie plná lehké řecké atmosféry, půvabné hudby a civilně podané obyčejné lidské touhy po lásce. Výkon hlavní dvojice nepodléhá žádné kritice.

Láska přes internet (1998)

f3

Typická romantická komedie o dvou obchodních konkurentech, kteří netuší, že ten sympaťák na druhé straně jejich počítače je právě ten, co by ho rádi vymazali z obchodní sítě. Tom Hanks a Meg Ryanová. Kouzelné knihkupectví, které Meg Ryanová ve filmu vlastní, je skutečný malý obchůdek ve čtvrti Chelsea. Ryanová tam v rámci přípravy na natáčení jeden den zkoušela prodávat. Dodnes v něm můžete nalézt na film některé upomínky v podobě vystavených dekorací.

Táta v sukni (1993)

f4

Rodinná komedie, z níž skutečný šperk dělá naprostý herecký koncert Robina Williamse (skvěle dabován Viktorem Preissem). Po rozvodu Williams teskní po svých filmových dětech, touží být s nimi daleko více, než je mu dovoleno. Když zjistí, že bývalá manželka hledá hospodyni, dostane skvělý nápad… Film je vtipný, má spád a správnou dávku sentimentu. Jedna z těch podívaných, k níž se můžeme stále vracet.

Láska s výstrahou (2002)

f5

Poněkud zpovykaný milionář Hugh Grant opět hledá nového šéfa právních poradců. Je to už zaběhaný proces, kdy tento okouzlující a stylově dokonalý mladý spolumajitel firmy podnikající v nemovitostech hledá – a najde – především velmi, velmi půvabnou právničku, jíž svěří ono místo, aby ji později vyzkoušel ještě úplně jiným způsobem, načež – ji nechá propustit.  Toho se musí ujmout skutečný šéf firmy, Hughův bratr. Až jednoho dne má bratr bratra s jeho avantýrami po krk a… jak to dopadne, když přijme Sandru Bullockovou? Vyhodí ji taky, říkáme vám rovnou. Jak to bude dál se podívejte sami. Nebudete litovat.

City Island (2009)

f6

Všichni členové rodiny Rizzo, která žije v tiché  čtvrti New Yorku, mají nějaké tajemství, nějakého toho kostlivečka ve skříni. Někteří jich mají i víc. Jednoho krásného dne jeden z kostlivců ze skříně vypadne a zdálivě dokonalý rodinný život se začíná hroutit. Toto drama je velmi silně kořeněno ironií i jemným humorem. Herecké výkony nemají chybu a kdo se rozhodne podívat se na City Island, nebude zklamán.

Jak ukrást Venuši (1966)

f7

Není to ani zdaleka jen půvabná Audrey Hepburnová a Peter O´Toole a jejich bezchybné herecké kreace, co je hodnotou tohoto jiskřivě vtipného dílka. Je to především práce nezapomenutelného Williama Wylera (např. Někdo to rád horké), autora mnoha skvělých klasických komedií 60. let. A atmosféry šedesátek je tenhle film plný. Eventuální divačky zvláště upozorňujeme na modely, které v roli dcery bohatého znalce umění Audrey Hapburnová obléká. O čem to je? O hodné dcerunce, která chce provinilého papá uchránit skandálu a hanby, a spolčí se proto se zlodějem. Ovšem ne všichni zloději jsou praví… A celé se to točí kolem jisté Celliniho sošky. Film, který neztrácí šmrnc ani po padesáti letech.

Přes palubu (1987)

f8

Sentimentální americká komedie o tom, co má v životě skutečnou cenu. Rozmazlené milionářce stačí spadnout z jachty a ztratit paměť, aby po několika týdnech života v chudé rodině plné opravdu velice živých dětí od základu změnila svůj hodnotový žebříček. I «obyčejný tesař» může znamenat hodně,  pakliže vás miluje. Klasická sázka na dva hlavní protagonisty, kteří v rámci možností děje odvádějí standardní výkon. Film je vybaven typickým sladkým hollywoodským „hepyendem“. Jako zábava pro chvíli uvolněné pohody poslouží dobře.

Horší to už nebude (2006)

f9

Lehkou a nenásilnou formou se tento film zabývá filosofickou otázkou – nakolik je každý z nás loutkou a nakolik žije svůj skutečný život. Hrdinou filmu je obyčejný mladý muž Will Ferrell. Vede zcela všední, fádní život, dny se podobají jeden druhému jako vejce vejci. Dokud náhle neuslyší v hlavě hlas, který předvídá každý jeho následující skutek… Neotřelá komedie s prvky dramatu i fantasy je o tom, jak vzít svůj život do rukou a udělat z něj to, co chceme. Velký výkon Willa Ferrella.

Noční rande (2010)

f10

Tina Feyová a Steve Carell jsou manželé, které pomalu začíná stravovat všednost jejich života. Ani každotýdenní večerní rande už jejich vztah moc nenabíjí.  Ve snaze vrátit se do doby mladistvého okouzlení a jiskry, která mezi nimi přeskakovala, zavítají do módního bistra. Se značnou drzostí si přivlastní cizí jména, aby mohli obsadit rezervovaný stůl. Netuší ovšem, že rezervaci si zadali dva kriminálníci… A tak se díky ukradené identitě octnou uprostřed divoké honičky a prožijí dobrodružství, které snad nebude mít konec. Jiskry a starého vzájemného porozumění je najednou až až. A je to dobře, protože budou mít co dělat, aby si poradili  s drsnými gangstery, zkorumpovanými policajty a cvokem za volantem taxíku. V tom nejlepším slova smyslu potrhlý film vás určitě nebude nudit.

Když Harry potkal Sally… (1989)

f11

Tenhle film se opravdu povedl a nijak nezestárnul. Svěže vtipná, pravdivá a inteligentní komedie o dvou zvláštních a přitom každému velice blízkých lidech. Scénář nás vede dloholetým vztahem procházejícím od lehce nevraživé antipatie, přes nefalšovaně čisté přátelství až po onen osudově “nevyhnutelný” vztah, jehož předvídatelnost filmu  vůbec neubírá na jeho umělecké i lidské hodnotě. Sympatická hlavní dvojice a spousta záběrů na New York, který kamera ukazuje i v romantickém tónu.

=========
10 filmů pro příjemný večer
Devět filmů, které vás nenechají lhostejnými