Tohle si přečtěte, je-li vám smutno a nevíte proč

smutno-nevite-proc

Bývají dny, kdy má člověk jen jedno jediné přání – zalézt do postele a nevystrčit nos. Kdy se zdá, že nám na ramena padla tíha veškerého světa, aby vyzkoušela naši pevnost a zbavila nás síly. Nic není, jak být má a pocit bezmoci nám nedá ani se pohnout. Život nám občas podstrčí věci složitější, než si dokážeme představit. Vydržet to není jednoduché.

V duši máme smutno a prázdno a je velmi těžké najít odpověď na otřepanou otázku: „Proč?“ Je to pocit dobře známý, který se dá jen těžko popsat.

Můžete se tomu poddat. Můžete cítit nesnesitelnou prázdnotu a únavu. Ale musíte vydržet. Musíte najít tu tenoučkou nit, jíž se stačí držet a ona se stane vaším záchranným člunem. Chyťte se jí co nejpevněji a nepouštějte. I když všechno, co ve skutečnosti podniknete, bude tiché ležení v posteli a hluboký dech. Tak ať. Dýchejte zhluboka dál a všechno bude zase dobré.

Možná se cítíte příliš zničení, než abyste se zas postavili na nohy, možná je bolest v srdci příliš silná. V hlavě máte naprostý chaos. Vaše tělo je však mnohem silnější, než se domníváte. Dobře ví, jak tu bolest vyléčit.

Nikdy nebudete zničení úplně. Každý den můžete začít znovu a každý nový den máte šanci vrátit se k sobě takovým, jakými jste byli. Může to trvat, ale to neznamená, že jste se rozpadli na kusy. Zkrátka jste se v tom trochu ztratili.

Nic na světě netrvá věčně, ani přechod pouští. Chmurné pocity se určitě rozplynou, je třeba to jenom přečkat. Docela záhy se budete cítit mnohem líp. A až to přejde, uvědomíte si, o co silnější jste s každou minutou. Smutek není příznakem slabosti.

Zhluboka se nadechněte a zjistíte, že váš život je zkrátka – život. Mýlit se je normální a stejně tak je normální, když se nám nic nedaří. A i když teď je vám zle a bolí to, je dokonale možné, že právě tím začíná něco docela nového.

Neignorujte svou bolest. Věnujte jí pozornost a zjistíte, že je jenom hostem, že se nehodlá zdržet dlouho. Než abyste ji uměle tlumili, přijměte ji.

Obavy nad námi mohou mít obrovskou moc. Nedejte se tím zmást. Uvědomte si, že vědomí si s vámi pohrává a je třeba být ve svých myšlenkách opatrný. Když se dokážete rozhodnout, že tahle chuť života se vám nezamlouvá a chcete jít za nějakou lepší, budete překvapeným svědkem toho, jak všechno nabývá zářivějších barev.

Najděte něco drobného, co se vám líbí. Vyjděte od toho malými krůčky dál. A jak pomalu půjdete vpřed, všechno se usadí na svá místa.

Zhluboka se nadechněte. Jste tady, žijete! Máte v hlavě spoustu dobrých myšlenek a veliké srdce. Snažte se nezapomenout na všechno to dobré, co ve vás je.


I když máte bolest, zůstáváte sami sebou. Budete-li připraveni hledat v životě krásu, bude na vás čekat.

Nezapomeňte, že i když se všechno kolem řítí, stále ještě se můžete zachránit. Je ve vaší moci postavit most přes kalnou vodu. Dokážete prorazit v temnotě tunel, abyste znovu spatřili světlo. Musíte jít dopředu. Časem to bude mnohem snazší a světlo svítící na cestu bude stále zářivější.

Máte to, co nikdo jiný na celé obrovské Zemi nemá. Svou osobitost, svůj vnitřní svět, svou duši a lásku. Rostete a záříte. Jste celý Vesmír. To vše zcela unikátně propojeno v jednom jediném člověku.

Nadechněte se zhluboka. Všechno bude v pořádku!

George Colleen

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Neberte na sebe odpovědnost za štěstí někoho nešťastného
Stručný návod artterapeuta. Co dělat, když …