30 minut denně, které změní Váš život

30-minut-denne

Nejčastější příčinou nezdarů bývá nedostatek trpělivosti. Stejně tak nespoutaná touha dojít okamžitě k výsledku a splnění všech přání je základem většiny všech neúspěchů.

Realita je taková, že úspěch si žádá čas. A velký úspěch žádá mnoho času.

Richard Branson se nestal miliardářem přes noc. Ani Madonna se jednoho rána nevzbudila jako královna popu. A David Beckham se nestal špičkovým fotbalistou během několika tréninků.

Existuje nicméně způsob, který zabere u kteréhokoli člověka v jakékoli situaci. Většina lidí ho zná, ale nikdy ho nepoužijí. Proč? Protože je mnohem snazší počkat, až jim svět sám padne k nohám. Svět ovšem zpravidla příliš nespěchá, aby jejich přání vyhověl.

Použijte jednoduchou metodu, která vás určitě dovede k úspěchu. Jmenuje se „teorie půlhodiny“. Její výhodou je, že se hodí absolutně každému a lehce ji zpracujete do jakéhokoli grafu. Hlavní myšlenkou je každodenní půlhodinové opakování jednoho nevelkého úkonu. Později, podle míry zdokonalování, zkoušíme úkon složitější.


Zdá se to příliš jednoduché, že? Byli byste však udiveni, jak mnoho lidí mluví o banalitě této metody, aniž by ji alespoň jedinkrát vyzkoušeli. V praxi to může například znamenat, že půlhodinu každý den věnujete čtení. To je maličkost, že? V průběhu jednoho roku však takhle můžete přečíst asi 24 knih – a to je více, než většina lidí přečte za deset let!

Půlhodinu denně můžete věnovat studiu cizího jazyka nebo získání jiných užitečných znalostí. Prohlubujte si znalosti o problémech, které vás zajímají, dohánějte nedostatek zkušeností. Využijte půlhodinu denně k naplnění svého životního snu. Zabývejte se tím, co jste stále odkládali pro nedostatek času. Po určité době pěstování metody „teorie půlhodiny“, třeba po půlroce, se ohlédněte zpátky a vzpomeňte si, s čím jste začínali.

Budete ohromeni, o kolik jste se posunuli na své cestě vpřed za pouhých 30 minut denně. Pamatujte, že tak děláte více, než mnozí ostatní lidé. A buďte trpěliví! Nečekejte okamžité výsledky. Na všechno je třeba čas. A čím větší je váš cíl, tím více je potřeba kroků.

=========
4 způsoby, jak dosáhnout úspěchu