8 historek o nejhodnějším herci Hollywoodu

keanu-reeves

Keanu Reeves se výrazně liší od ostatních hollywoodských hvězd. Jeho skromný způsob života a nelehký osud vedly a vedou ke vzniku obrovského množství fám a klepů. Jisté je jedno: je to znamenitý herec a zcela výjimečná osobnost. Dali jsme pro vás dohromady několik věrohodných faktů o nejzáhadnějším hollywoodském herci.

– Narodil se v roce 1964 v Bejrútu do problémové rodiny: otec matku, Keanua a jeho sestru Kim opustil, když Keanuovi byly tři roky. Později byl otec vězněn za prodej drog. Matka s dětmi odjela nejprve do Austrálie, pak do USA a nakonec do Kanady. Keanu měl během té doby několik náhradních otců a vystřídal řadu škol. To mu spolu s dislexií pořádně komplikovalo učení. Moc o ně ostatně nestál. Toužil stát se hokejistou. Zabránil mu v tom úraz.

– S manželkou Jennifer Syme čekali holčičku, dítě se ale narodilo mrtvé. Jennifer neštěstí neunesla, spolykala prášky a ve stotřicetikilometrové rychlosti narazila do tří vozů. Byla na místě mrtvá. Reeves od té doby žádný vážný vztah neměl. Také jeho blízký přítel River Phoenix zemřel tragicky. Předávkoval se narkotiky.

– O Reevesovi se říká, že odmítne roli, je-li postava, kterou má hrát, příliš krutá. Aby v Ďáblově advokátovi hrál i Al Pacino, nechal Reeves snížit svůj honorář o dva milióny dolarů. Později udělal totéž kvůli Genu Hackmanovi.

– Při natáčení Matrix Reloaded se dozvěděl, že jeho sestra Kim trpí leukémií. Přerušil natáčení a rozjel se za ní, aby se o ni staral. Když se šokovaní novináři ptali, jak to mohl udělat, prohlásil je mu Kim velmi drahá. Podstatná část honoráře padla na léčení a fond pro boj s leukémií. To je něco pro hollywoodské hvězdy velmi netypického. Keanu však žije úplně skromně, nemá záplavu bůhví kolika věcí, žádné cennosti, nemá ochranku a často ho také potkáte ve veřejné dopravě.

– Před čtyřmi lety v den narozenin si koupil sušenky a kávu a pokud někdo chtěl, mohl mu popřát. Jeden z typických Reevesových rysů: sám sebe bere s řádnou dávkou ironie.

– Naprosto běžně jezdí metrem a pouští lidi sednout.

– Dva mladíci se jednou navzdory všem předpisům a zábranám dostali ke slavnému nápisu „HOLLYWOOD“. Když se vraceli, zamotali se cestou tak, že zašli omylem na Reevesův dvůr. Keanu celé odpoledne poslouchal Metalliku a jezdil u toho na motorce. Když se ho ptali, kudy se odsud dostanou, aby chytili taxi, ukázal jim cestu s omluvou, že by je odvezl, ale je celý od bláta odletujícího od motorky.

– Prohlásil: „Fotografie řekne mnohem víc, než tisíc slov.“ A také: „Jsem dokonale šťastný člověk“.

=========
Dostal 500 dolarů spropitného, když útrata byla 37 centů
Život nám není ničím zavázán. 10 citátů Mooji