Мentalita bohatství


Mentalitu bohatství máte v mysli a srdci. Znamená, že si uvědomujete, že si život v hojnosti zasloužíte. Věříte, že bohatství je vám dostupné stejně jako všem. Je všude.

Ačkoli je to zvláštní, zase tak často na mentalitu bohatství mezi lidmi nenarazíte. Většina z nás jde životem s vírou v limity, konkurenci a deficit.

Život nahlížíme z hlediska toho, čeho se nám nedostává (či spíše toho, o čem se domníváme, že se nám toho nedostává).

Co je to bohatství

Bohatství není účet v bance ani materiální výhody. Můžete být v materiálním smyslu zcela mimořádně bohatí a být přitom totálně chudí duchovně, sociálně, emocionálně, fyzicky i intelektuálně.

Být bohatý znamená mít bohaté myšlení. Kdyby peníze byly ekvivalentem bohatství, nebylo by na světě tolik dysfunkčních milionářů. Mnozí lidé žijící v daleko méně dokonalých materiálních poměrech mají bohatý společenský život, milované zaměstnání, duchovní kontakty, zdraví a pevná rodinná pouta.

Pokud člověk ubohého myšlení vyhraje v loterii, bude velmi brzo opět na dně. P Přijde-li o všechno člověk s mentalitou bohatství, rychle se vzpamatuje a zas se postaví na nohy v morálním i materiálním slova smyslu.

Mentalita bohatství: jak ji rozvíjet

1. Naučte se očekávat bohatství. Změňte svá dosavadní očekávání. Stáváte se tím, co čekáte. Čekáte-li jen málo, dostanete jen málo.

Čekejte, že vaše potřeby se určitě naplní: zasloužíte si výběrovou stravu, bydlení, oblečení i zábavu.

Čekejte vyřešení všech svých problémů: mějte oči, rozum i srdce otevřené, abyste včas zaregistrovali pokyny z nečekaných míst.

Zvyšte své vibrace důsledným myšlením v termínech bohatství.

2. Buďte vděční. Říká se, že „nevděk světem vládne“ a je na tom bohužel hodně pravdy. Život se neubírá vždycky podle plánu. Něco ovlivnit můžete, něco ne.

Vždycky jste to však vy, kdo rozhoduje o vašem pohledu na určité věci a také o způsobu, kterým na ně reagujete. Pokud pocítíte úzkost či obavy kvůli něčemu, co vám chybí, nahraďte je vděčností za to, co máte.

3. Přestaňte se znepokojovat. Starosti vám určitě žádné řešení nenabídnou. Znemožní vám leda uslyšet dobré rady nebo vidět vhodné možnosti, protože jste schopni přemýšlet zásadně jen podle chmurného scénáře. Znepokojení zavírá oči před alternativními možnostmi jednání.

4. Zbavte se šablony konkurence (“Když vyhraju já, vy prohrajete, když vyhrajete vy, prohrávám já). Konkurujte pouze sami sobě, a zdokonalujte se tak v tom, co děláte.

5. Pomáhejte jiným. Dělte se o své nadání v duchu myšlenky «dělám svět lepším», a ne podle zásady “podle toho, co mi to vynese».

6. Učte se bohatství vidět. Svět je plný zázraků. Podívejte se na něj jinýma očima. Vnímejte, jak mnoho je kolem vás lidí, stromů, zvířat, květů… Jak nádherná je nekonečná pestrost našeho vesmíru. Jak je bohatá.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

==========
Tři vesmírné zákony peněz: klíče k bohatství
Jak začít život z čistého listu. Rady Paola Coelha.